2021 FENG SHUİ ENERJİLERİ

2021 FENG SHUİ ENERJİLERİ

2021 FENG SHUİ ENERJİLERİ

Klasik Feng Shui uygulamalarında zaman faktörü önemli unsurlardan biridir. İşte bu yüzden, Feng Shui enerjileri, her yeni sene ile beraber, yeni etkileri de beraberinde getirir.

Feng Shui’nin Uçan Yıldızlar metodunda, 9 ayrı trigramı belirleyen, 9 çeşit enerji, 1-9 arası numaralarla ifade edilir. Her uçan yıldızın taşıdığı bir enerjisel anlam vardır. Çalıştığımız ve yaşadığımız her mekan da bu yıldızların etkisi altındadır.

Bu uçan yıldızlardan “kalıcı” dediklerimiz, binamızın yapılıp ilk oturuma başladığı tarihle ilgili olanlardır. Bunlar Luo Pan adını verdiğimiz pusulanın yönleriyle tespit edilir. Evin veya iş yerinin enerji tabloları bu metotla çıkarılır.

Bundan sonra her sene yaptığımız çalışmalarda “senelik” adını verdiğimiz yıldızları kullanır; içinde bulunduğumuz sene için etkileşimleri hesaplarız.

“Senelik” uçan yıldızların 2021 Öküz  senesindeki etkilerini, 04 Şubat 2021 – 04 Şubat 2022 dönemleri arasında alacağız.

Şimdi bu etkilerin neler olacağına bir bakalım…

 

BATI –  “8” – Toprak Elementi

2021 senesinin en önemli bereket enerjisi Batı’da. Bu yöndeki alanlar senenin bereket enerjisini alacak demektir. Eğer evinizin girişi veya salon gibi aktif kullanılan bir mekânınız Batı’da ise bu bereket enerjisi daha da canlı olacaktır. Bu enerjiyi daha da aktif hale getirmek için Ateş elementi renklerinde ( kırmızı, canlı turuncu, mor, fuşya, bütün canlı koyu pembeler…) objeler kullanmak iyi olabilir. Kırmızı fenerler asabilirsiniz, mumlar kullanabilirisiniz. Bereket objelerini bu alanda değerlendirebilirsiniz. Eğer mekânınızın Batı’sı aktif bir alana geliyorsa bu bölgeyi daha da canlandırmak için hareketi objeler kullanabilirsiniz. Lava lambası, şömine ateşi, hareketli saat ya da aksesuarlar enerjiyi durağan tutmayıp harekete geçiren objelerdir.Ama eğer yatak odanız Batı yönünde ise hareketli objelerden kaçının.

KUZEYDOĞU-  “9” – Ateş Elementi

Bir başka bereket enerjisi yıldızımız da Kuzeydoğu’da . Geleceğin bereketi de diyebileceğimiz bu yıldız yeni başlangıçlar, mutlu olaylar ve kutlamaları temsil etmektedir. Gelecek planlarının geliştirilmesi, iş geliştirme, satış arttırma gibi etkilerinden yararlanmak için bu yönün kullanılması uygundur. İlişki arayışında olanlar ve bebek sahibi olmak isteyen çiftler için bu yön de uygundur. Bereket enerjisini gene ateş elementi ile destekleyebilir, etkisini arttırabiliriz. Giriş kapımızı kırmızı ağırlık bir dekorasyonla süsleyebiliriz, eğer salonumuza denk geliyorsa mum ateşinden veya varsa şömine ateşinden yararlanabiliriz. , ilişki arayışında olanlar ve bebek sahibi olmak isteyen çiftler de Kuzeydoğu yönünü aktif olarak kullanabilirler.

Ancak bu sene evlerimizin Kuzeydoğu yönünde dikkat etmemiz gereken başka enerjiler de var. Bu yönde mümkün olduğu kadar toprağı rahatsız edecek işler yapmayın. Evin içinde bu yönde tadilat yapmak, duvar kırmak, doğru olmayacaktır. Bu alanda huzur ortamı yaratmayı ve bereket enerjisinin keyfini çıkarmayı öneriyoruz.

DOĞU- “4” – Ağaç Elementi

Romantizm ve aşk etkilerini taşıyan, çiftler arasında uyumu destekleyen yıldız 2021 senesinde Doğu’da. Bu alanı doğru şekilde değerlendirmek bekârlar için romans ve evlilik fırsatı doğurur, bebek sahibi olmak isteyenler de Doğu yönünü canlı tutmalılar. Bu bölgeye gelen bölümlerde, çiftli objeler ve çift fotoğrafları kullanılabilir, aşkı ve romantizmi çağrıştıran objeler bu duyguları hep canlı tutacaktır. Renk olarak lacivert, siyah, mavi , yeşil tercih edilmeli. Eğer yatak odası değil de aktif bir alana rastlıyorsa hareketli su objeleri kullanılabilir, akvaryum, ev tipi şelale gibi. Yatak odasına geliyorsa hareketli objeleri tavsiye etmiyoruz. Kristal , cam aksesuarlar daha uygun olur.

GÜNEY- “1” – Su Elementi

Akademik çalışma yapanlar, kariyerinde yükselmeyi hedefleyenler, yarışmalara katılanlar, sınavlara hazırlananlar için başarı şansı getirecek olan yıldız bu sene mekânlarımızın Güney’inde. Evimizin, iş yerimizin Güney’i eğer aktif olarak kullandığımız bir alan ise bu enerjiyi yoğun bir şekilde hissedeceğiz. Yaşadığımız veya çalıştığımız mekanın Güney’i  bir tuvalet ya da merdiven boşluğuna geliyorsa enerji aktif hale gelemiyor. Aktif alanları daha da canlandırmak için metal objelerden, hareketli su objelerinden yararlanabiliriz. Kristaller güçlü bir su etkisi yaratacakları ve olumlu enerjiyi daha da arttıracakları için çok uygundurlar. At sembolü iş hayatında başarıyı sembolize eder, ejderha yeni fırsatları temsil ettiği için bu alanlar için uygun olabilir. Kullanılabilecek renkler, beyaz, gri, siyah, lacivert olmalıdır.

MERKEZ- “6 “ – Metal Elementi

Otorite ile ilgili sorunlar veya hukuksal problemler yaratabilecek olan yıldız bu sene Merkez’e geliyor.Aslında daha nötr mizaçlı olan bu yıldızın mekanlarımıza olabilecek olumsuz etkisini azaltmak için su ve ağaç objeleri kullanmalıyız. 3 bambu dalı iyi bir çözümdür. Veya bu alanda ahşap objelere ağırlık verilebilir. Kullanılabilecek renkler, siyah, lacivert, mavi ve yeşil olmalıdır.

KUZEY- “2” – Toprak Elementi

Ev ve işyerlerimizin Kuzey yönüne etki eden enerji sağlık sorunlarına yol açıyor. Bu alanda fazla vakit geçirmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu yıldızın olumsuz etkisinden korunmak için metal ve su ağırlıklı dekorasyona ağırlık vermemiz gerekiyor. Ateşi temsil eden her şeyi bu alandan uzaklaştırmalıyız. En klasik çözüm 6 adet çin parası asmak veya metal bir rüzgâr çanı kullanmak olabilir. Beyaz, gri , siyah tercih edeceğimiz renkler olmalı.

GÜNEYDOĞU- “5 “ – Toprak Elementi

Maddi ve manevi kayıplara sebep olabilecek bu enerji için mutlaka bir çözüm üretmeliyiz. Olumsuz etkisinden korunmak için metal rüzgar çanı, metalik aksesuarlar kullanmalıyız. Tuzlu su da güçlü bir koruyucu etki oluşturacaktır.

KUZEYBATI- “7” – Metal Elementi

Hırsızlıkları, suiistimalleri ve güvenilmeyen ilişkileri yaşamınıza çekebilecek yıldız 2021  senesinde Kuzeybatı’da. Bu olumsuz etkiden korunmanın en etkili yöntemlerinden biri şeffaf bir vazo içinde 3 adet bambu olabilir. Veya bu alanda ahşap objelere ağırlık verilebilir. Yine şeffaf ağzı açık bir şişe içinde, sirke bulundurmak da aynı işe yarayacaktır. Sirke, tadı gereği, Ağaç elementini içerir.

GÜNEYBATI- “3 “ – Ağaç Elementi 

Kavga, anlaşmazlık, tartışma, huzursuzluk yaratan enerjiden korunmak için ateş renklerine ve objelerine başvurmalıyız. Bu yönün yaşadığınız , çalıştığınız mekanın hangi alanına geldiğine bağlı olarak kullanılacak objeleri şekillendirebilirsiniz. Kırmızı bir halı, lamba, obje olabilir. Yatak odası ise kırmızı bir örtü olabilir, çalışma odasında kırmızı dosyalar olabilir.Ateş renklerinde seramik objeler de bu alanlar için uygundur.

Not : Olumsuz etkileri olabilecek “Grand Duke” dediğimiz enerji de 2021’de Kuzeydoğu’ya gelmektedir. Dolayısıyla, bu yönde tadilat, budama-kazma işlemleri yapmak, bu yöndeki enerjiyi rahatsız edeceğinden dolayı olumsuzluk getirebilir. Bu sene, bu yöne yüzünü dönmeyip, sırtını verip oturmak gerekir. Yüzünü dönüp oturmak ona karşı kafa tuttuğunuz anlamına gelebilir.

Senelik etkileşimlerin mekanlarınızda doğru işlemelerini sağlamak istiyorsanız ilk önce, evinizin enerji haritalarını çıkarttırmanız gerekmektedir. Mekanlarınızdaki “Chi” akışını dengelemek için yapılacak doğru bir Feng Shui uygulaması önceliğiniz olmalıdır. Bu konuda destek almak isterseniz, www.madeinfengshui.com sitesinden bize ulaşabilirsiniz.X