FENG SHUI Nedir?

YAŞAM ENERJİSİ DOLU MEKÂNLAR İÇİN FENG SHUI

Uzakdoğu’nun kadim bilgisi Feng Shui öğretisi bize yaşam şansımızı nasıl yükseltebileceğimizin ipuçlarını fısıldıyor. Doğanın bir parçası olan insan, evrende var olan, canlı ve cansız bütün varlık sistemine hayat veren, gözle göremeyip elle tutamadığımız kozmik enerjinin titreşimiyle uyum içinde olmalıdır. Ancak o zaman evrenin bize sunduğu sonsuz imkânlardan yarar sağlayabiliriz.

Feng Shui, doğada var olan yaşam enerjisini “Chi” ,doğru yönlendirmenin yöntemlerini gösteren bir Çin öğretisidir. Günümüz bilim adamların da inandığı “her şeyin bir enerjiye sahip olduğu” tezini daha farklı şekilde ele alarak “Chi” dediğimiz yaşam enerjisini dengeleyerek bize mutluluk, sağlık, zenginlik, başarı getirmeyi amaç edinir.
Çevremizden bize yansıyan olumsuz titreşimleri uzaklaştırmak veya olumlu hale dönüştürmek Feng Shui ile mümkündür. Yaratılan doğru titreşimler bizim daha mutlu, daha huzurlu ve daha sağlıklı olmamızı destekleyen enerji dalgaları yaratır. Bu enerji dalgaları iyi niyetlerimizle birleştiğinde iyileşme başlar ve hayatımızın akışı olumlu yönde değişir.

 

Feng Shui, hayatımızın akışı ile harmoni yakalamamıza olanak sağlar. Hayatımızın, ilişkiler, sağlık, kariyer ve para gibi farklı yönlerini destekleyen, sağlıklı ve bereketli enerjileri yükseltir. Bu da bizim yaşam kalitemizi arttırarak, hayatta en önemli olan iç huzurumuzu bulmamızda anahtar rol oynar.
Hayatımızda doğru gitmediğini hissettiğimiz ve çözmek için arayışta olduğumuz konu başlıklarına daha iyi odaklanmamıza olanak sağlar. Feng Shui hedeflerimize ulaşmamız için kullanacağımız yollardan biridir. Doğanın bize sunduklarından maksimum yarar sağlarsak amaçlarımıza daha da yaklaşabiliriz.
Feng Shui, yaşadığımız ve çalıştığımız yerin kendimizi ve hayatımızın farklı yönlerini nasıl etkilediğini anladığımız zaman daha bilinçli seçimler yapmakta yol gösterir ve kendimize ve ailemize doğru bir yaşam alanı seçmemize yardımcı olur.
Yaşadığımız ve çalıştığımız yerin iç dekorasyonunda, kullanacağımız odalara doğru fonksiyonlar vermek konusunda bizi bilinçlendirir. İçlerinde kullanılacak dekorasyon objeleri ve renkler konusunda ipuçları verir. Ve hatta, yaşanılan mekanda yapılması düşünülen tadilat çalışmaları için doğru zamanlamaların seçiminde yol gösterici olur.

need

Feng Shui, hayatımızı bir günde değiştirecek sihirli bir değnek değildir. Bir batıl inanç değildir, herhangi bir dine karşı sempati gerektirmez. Yapılan uygulama, mekânın enerji akışını, zamanı ve orada yaşayan insanları göz önüne alarak yapılan bir mekân tasarımıdır. Buna bir iç dekorasyon uygulaması olarak bakmamak gerekir, Feng Shui sadece dekorasyonda değil, hayatın birçok alanında bilinçli seçimler yapmamıza yarayan bir yöntemdir.

 

Kültürel, dini, coğrafi ve insani farklar ne olursa olsun dünya üzerindeki her bireyin yeme, barınma, güvenlik, huzur ve mutluluk gibi temel ihtiyaçları dünya varolduğundan beri değişmemiştir. Bugün tek değişen şey, bu ihtiyaçları daha teknolojik ve gelişmiş bir ortamda yaşıyor olmamızdır. Dolayısıyla insanlık hep bu temel ihtiyaçların peşinde olmuştur. İşte bu yüzden, 6000 yıl önceye dayanan, kadim bir bilgi olan Feng Shui, günümüzde de hala geçerliliğini korumaya devam etmektedir.

X