FENG SHUI Danışmanlığı

FENG SHUI DANIŞMANLIĞI

Bir Feng Shui danışmanına başvurmadan önce, sadece yaşadığınız veya çalıştığınız mekâna, eşyalarınıza değil, tüm yaşam koşullarınıza bakmanız ve kişisel ya da mesleki yaşamınızda ne yönde ve ne için değişiklikler yaratmak istediğinizi saptamanız gerekir. Feng Shui hedeflerimize ulaşmamız için kullanacağımız yollardan biridir. Doğanın bize sunduklarından maksimum yarar sağlarsak amaçlarımıza daha da yaklaşabiliriz. Feng Shui hayat boyu yaşayacağımız değişimlerde bize yol gösterir.

Bu değişimler neler olabilir :

  • Yaşam alanınız değişiyorsa ; Yeni bir ev yaptırıyorsanız,Yeni bir eve ya da ofise taşınıyorsanız, evinizi satmak istiyorsanız…
  • İlişkinizde veya ev hayatınızda bir değişiklik olduysa; Boşandıysanız ya da bir ilişkiniz sonlandıysa, yeni bir ilişki arayışı varsa, mekânınız çok kaotik geliyorsa düzene ihtiyaç varsa, hayatınızda taze başlangıçlara ihtiyaç varsa…
  • İş hayatınızda değişikliğe ihtiyacınız varsa; İş hayatınızda kendinizi sıkışmış hissediyorsanız, para akışını ve iş imkânlarını arttırmak istiyorsanız, beklenmedik bir iş veya para kaybı yaşadıysanız…
  • Sağlık problemi yaşıyorsanız; Sürekli tekrar eden bir sağlık probleminiz varsa, depresyonda iseniz, bebek sahibi olmak istiyorsanız…
  • Veya Feng Shui’nin etkilerini, hayatınıza neler katacağını merak ediyorsanız…

Feng Shui kaderimizin 1/3’ünü belirleyen dünya şansımızla ilgilenir. Dünya şansı dediğimiz yaşam alanlarımız ve çevre şartlarımız demektir. Nerede ve nasıl yaşadığımız kaderimizi önemli ölçüde etkiler.

 

Profesyonel Feng Shui danışmanlığı detaylı bir çevre ve mekân analizi gerektirir. Mekânlarda yaptığımız inceleme ve gözlemler neticesinde görünen ve görünmeyen enerjiler tespit edilir.

 

Analizi yapılacak mekânın ya da arsanın konumu, çevresel faktörleri, coğrafi özellikleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Feng Shui analizi yapmak için nelere ihtiyacımız var?

  • Mekanın ölçekli planı (plan yoksa tarafımızdan çizilir)
  • Mekanının yaşı (inşaat bitiş ve oturuma başlanma tarihi)
  • Mekanı kullanacak kişilerin doğum tarihleri (gün, ay, yıl, saat ve doğum yeri olarak)

MEKÂNLAR

KONUT

Feng Shui ile yaşadığımız yerin hayatımızın farklı yönlerini nasıl etkilediğini anladığımız zaman daha bilinçli seçimler yapabiliriz. Kendimiz ve ailemiz için doğru bir yaşam alanı seçebiliriz. Kullanacağımız odalara doğru fonksiyonlar vermek konusunda bizi bilinçlendirir. İçlerinde kullanılacak dekorasyon objeleri ve renkler konusunda ipuçları verir. Ve hatta yaşanılan mekânda yapılması düşünülen tadilat işleri için doğru zamanlamaların seçiminde yol gösterici olur. Bu çalışmayı yapabilmek için hâlihazırda yaşanılan evin içinde ve dışında detaylı bir analiz yapılır. Evin konumuna göre yönleri belirlenir. Binanın yapıldığı tarih ve konumu ile birlikte çıkarılan enerji haritası yorumlanır. Mekânda yaşayanların doğum tarihleri de analiz de önemli rol oynar. Bütün bu bilgiler ışığında çıkarılan raporda evin bereketli alanları tespit edilir, sorunlu bölgelere çözümler sunulur.

TİCARİ MEKÂNLAR

Ticari kurumun misyonunu destekleyecek şekilde yeni potansiyel ve fırsatlar yaratmak için olumlu enerjileri harekete geçirmek için Feng Shui analizine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu analiz işyerlerinde çalışanlar arasında uyum, işyerinin bereketi, müşteri memnuniyeti için yapılabilecek çalışmaları kapsar. Aynı konutlarda olduğu gibi ofislerde de mekânlara doğru fonksiyonlar vermek önemlidir. Yönetici odası, toplantı odası, muhasebe, açık çalışma alanı gibi mekânlar farklı enerji akışları gerektirir ve ona göre yorumlanırlar. Analizin sonucunda sunulan raporda detaylı bir enerji haritası ve bununla birlikte yerleşim planı ve çözümleri sunulur.

EV/OFİS SEÇİMİ

Bir ev/ofis seçmek istiyorum ama hangisi benim için uygun bilemiyorum diyorsanız Feng Shui danışmanlığı bunu çözebilir. Ev/ofis seçimi yaparken size en fazla refah, mutluluk ve uyum ve bereketi getirecek evi/ofisi doğru seçmek yaşam şansınızı arttıracaktır. Çevresel ve mekânsal analizi, pusula ölçümü yapılır, o evde/ofiste yaşayacak insanların doğum haritası ile birlikte mekân uyumu hesaplanabilir. Yeni ve pozitif bir başlangıç için Feng Shui’nin kadim öğretisinden yararlanabilirsiniz.

ARSA SEÇİMİ

Olumlu Feng Shui için uygun arsa ve çevre seçmek çok önemlidir. Hedeflerimize bağlı olarak, bazı araziler diğerlerine göre iş veya özel amaçlarınız için daha uygun olacaktır. Emlak yatırımı yaparken doğru bir Feng Shui tavsiyesi almak her zaman akıllıca olacaktır. Doğru arsa seçimi binayı bereketli yaşam enerjisi ile doldurur. Bu bereket iş veya özel hayatın bütün alanlarına yansır.

SENELİK GÜNCELLEMELER

Yaşadığımız mekanların da bizler gibi doğum tarihleri vardır. Bu tarih, binanın içinde yaşamın başladığı tarih olarak kabul edilir. Feng Shui danışmanları olarak bu tarihe, ön cepheye ve pusula yönlerine bakarak mekanlarınızın enerji haritalarını uçan yıldızlar metoduna göre çıkarıyoruz. Bu hesaplamalar ile çıkan enerji haritaları 5 Elementin birbiri ile olan dengeli ilişkisine dayalıdır.
Ancak, her sene yeni enerjileri de beraberinde getirir ve yaşadığımız mekanları da etkiler. Sabit haritalardaki enerjilerin yeni gelen enerjiler ile ilişkisine bakarak, Feng Shui güncellemelerinizi yapıyor ve mekanlarınızı yeni senenin de enerjilerine uyumlu hale getiriyoruz

KURUMSAL VE GRUP ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Kurumsal hayatta çalışanların motivasyonu arttırmak ve çalışanların arasındaki iletişimi güçlendirmek için kullanılan aktiviteler için bu sefer de Çin metafiziğinden destek alabilirsiniz.
Kendi hayatlarına, iş hayatlarına , evlerine bambaşka bir gözle bakmalarına olanak sağlayacak bir sunum seçebilirsiniz.
Konu başlıkları ; Feng Shui , Çin Astrolojisi veya Aromaterapi olabilir.

Yaptığımız farklı sunumlarla katılımcıların hayatında bambaşka bir deneyim yaşamasına olanak sağlıyoruz.istediğiniz sayıda kişi ile bir grup oluşturup, dilediğiniz temayı bize iletebilirsiniz.

ONLINE FENG SHUİ VE ÇİN ASTROLOJİSİ DANIŞMANLIĞI

Günümüzde iletişim şekilleri değiştikçe bir araya gelme ve çalışma koşullarımız da değişiyor. Teknolojinin bize sundukları ile artık evinize veya ofisinize ziyarete gelmemiz ve online olarak Feng Shui danışmanlığı yapmamız çok kolay. Türkiye’nin veya dünyanın neresinde olursanız olun, analizini istediğiniz mekanın plan ve fotoğraflarını paylaşarak bizden destek alabilirsiniz.
Çin astrolojisi için de gerekli bilgileri bize verdikten sonra, görüşmelerimizi görüntülü olarak evlerimizden keyifle yapabiliyoruz.

Gelin günümüzün koşullarında, teknolojinin bize sundukları sayesinde özgürce bir araya gelelim.

Tüm sorularınız için lütfen info@madeinfengshui.com adresine mesaj atınız

X