Hakkımızda

MADE IN FENG SHUI EKİBİ

DSC_1597

Banu Olcay Akkiprik

1970 yılında İstanbul’da doğan Banu Olcay Akkiprik Sankt Georg Avusturya Kız Lisesinin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.

Viyana Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü.

2012 senesine kadar beraber çalışacakları Bahar Gücüyener Pardorokes ile birlikte 2000 senesinde B Design mimarlık şirketini kurdu.

12 sene boyunca hayata geçirdikleri çok çeşitli projelerde hem proje mimarı hem de şantiye mimarı olarak görev aldı.

DSC_1606

Bahar Gücüyener Pardorokes

1970 yılında İstanbul’da doğan Bahar Pardorokes Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesinin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesinde yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2000 senesine kadar, çeşitli mimari ofislerde, yurtiçi ve yurtdışı projelerde aktif olarak çalıştı.

2000 senesinde, Banu Olcay Akkiprik ile B Design Mimarlık Şirketini kurarak üniversitedeki arkadaşlığını profesyonel boyuta taşıdı. 12 sene boyunca, çok farklı mimari ve dekorasyon projelerinde, gerek sahada, gerekse ofiste beraber çalışarak deneyimlerini paylaştı.

2013 – FENG SHUI

İşte 2013 senesine geldiğimizde yarattığımız mekanlarda bir şeylerin eksik olduğunu hissettik… Mekanlar insanlarla beraber yaşar nefes alır… Aksi taktirde gelişemez, özgürleşemez, kendisini gösteremez. İçinde yaşayanlar ona ruh katarlar… İnsanların doğdukları günden beri ihtiyaçları hep aynıdır. Hepimiz beden zihin ruh bütünlüğünde dengede yaşamaya başladığımız zaman mutlu oluruz. Bu mutluluğu da mekanlarımıza yansıtırız. Mekan da, aynı canlı bir varlık gibi zaman içinde sahipleriyle değişir, evrilir. Her bir objenin bilimsel olarak enerjiye sahip olduğunu biliyoruz. Bu enerjinin, mekan içinde mükemmel şekilde akması, içinde yaşayanlara mutluluk sağlık, denge getirir.

 

Aynı Feng Shui uzmanı gibi mimarın da amacı yaşanılan mekanları iyi işlev görecek şekilde tasarlamak, her mekanda var olacak faaliyete uygun dekorasyon ve düzenleme sağlamaktır. Bu noktada yaşadığımız mekanlarda, yaşam enerjisini yok saymamız mümkün değil. Bütün tarihsel süreçte ve şimdi günümüzde yine hepimiz, huzur ve mutluluk peşindeyiz.

 

Kişileri, yaşadıkları mekanlar ile uyumlayarak bir mekan tasarlamak işte bu noktada bizim için daha da öne çıktı. Ve böylece, ele aldığımız mekanları düzenlerken feng shui nin kadim bilgisini ve ve desteğini kullanmak, bizi tam da uygulamak istediğimiz noktaya getirdi. Ve 2013 senesinde mesleki bilgilerimize, mimarlık eğitimimizi de destekleyecek Feng Shui öğretisini eklemeye karar verdik.

 

İlk önce IFSA (International Feng Shui Association) Türkiye temsilcisi Master Esra Koyuncu’nun eğitimlerini tamamladık. Daha sonra Grand Master Raymond Lo’dan Klasik Feng Shui, Çin Astrolojisi ve I Ching eğitimlerini alarak danışmanlık derecesi kazandık. O günden beri, ev ve işyerlerine, profesyonel Feng Shui danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor, mekanları, sahipleriyle dengeli hale getirmeye çalışıyoruz.

Bahar Gücüyener Pardorokes & Banu Olcak Akkiprik
X