2024 FENG SHUİ ENERJİLERİ

2024 FENG SHUİ ENERJİLERİ

2024 FENG SHUİ ENERJİLERİ

Klasik Feng Shui uygulamalarında zaman faktörü önemli unsurlardan biridir. İşte bu yüzden, Feng Shui enerjileri, her yeni sene ile beraber, yeni etkileri de beraberinde getirir.

Feng Shui’nin Uçan Yıldızlar metodunda, 9 ayrı trigramı belirleyen, 9 çeşit enerji, 1-9 arası numaralarla ifade edilir. Her uçan yıldızın taşıdığı enerjisel bir anlam vardır. Çalıştığımız ve yaşadığımız her mekan  bu yıldızların etkisi altındadır.

Bu uçan yıldızlardan “kalıcı” dediklerimiz, binamızın yapılıp ilk oturuma başladığı tarihle ilgili olanlardır. Bunlar Luo Pan adını verdiğimiz pusulanın yönleriyle tespit edilir. Evin veya iş yerinin enerji tabloları bu metotla çıkarılır.

Bundan sonra her sene yaptığımız çalışmalarda “senelik” adını verdiğimiz yıldızları kullanır; içinde bulunduğumuz sene için etkileşimleri hesaplarız.

“Senelik” uçan yıldızların 2024  EJDERHA    senesindeki etkilerini, 04 Şubat 2024 – 04 Şubat 2025 tarihleri  arasında alacağız.

Şimdi bu etkilerin neler olacağına bir bakalım…  

DOĞU – “1” – Su Elementi

Akademik çalışma yapanlar, kariyerinde yükselmeyi hedefleyenler, yarışmalara katılanlar, sınavlara hazırlananlar için başarı şansı getirecek olan yıldız bu sene mekânlarımızın Doğu’sunda. Evimizin, iş yerimizin Doğu’su   eğer aktif olarak kullandığımız bir alan ise bu enerjiyi yoğun bir şekilde hissedeceğiz. Yaşadığımız veya çalıştığımız mekanın Doğu’su   bir tuvalet ya da merdiven boşluğuna geliyorsa enerji aktif hale gelemiyor. Aktif alanları daha da canlandırmak için metal objelerden, hareketli su objelerinden yararlanabiliriz. Kristaller güçlü bir su etkisi yaratacakları ve olumlu enerjiyi daha da arttıracakları için çok uygundurlar. At sembolü iş ve eğitim hayatında başarıyı sembolize eder  ve bu yön için uygundur. Kullanılabilecek renkler, beyaz, gri, siyah, lacivert olmalıdır.

GÜNEYDOĞU – “2” – Toprak Elementi

Ev ve işyerlerimizin Güneydoğu yönüne etki eden enerji sağlık sorunlarına yol açıyor. Bu alanda fazla vakit geçirmemenizi tavsiye ediyoruz. Bu yıldızın olumsuz etkisinden korunmak için metal ve su ağırlıklı dekorasyona ağırlık vermemiz gerekiyor. Ateşi temsil eden her şeyi bu alandan uzaklaştırmalıyız. En klasik çözüm 6 adet çin parası asmak veya metal bir rüzgâr çanı kullanmak olabilir. Beyaz, gri , siyah tercih edeceğimiz renkler olmalı.

Güneydoğu  için bir başka olumsuz etki de  , Grand Dük dediğimiz senenin hakim enerjisine karşılık  gelen yön  olmasından geliyor. O yüzden bu yönde   mümkün olduğunca tadilat , tamirat işleri yapmayın. Sakin ortamlar yaratmaya çalışın. Ancak sırtınızı Güneydoğu’ya , yüzünüzü Kuzeybatı’ya vererek oturursanız seninin enerjisinden destek almış olursunuz. 

MERKEZ – “3 “ – Ağaç Elementi 

Kavga, anlaşmazlık, tartışma, huzursuzluk yaratan enerjiden korunmak için ateş renklerine ve objelerine başvurmalıyız. Evinizin merkezinin  yaşadığınız , çalıştığınız mekanın hangi alanına geldiğine bağlı olarak kullanılacak objeleri şekillendirebilirsiniz. Kırmızı bir halı, lamba, obje olabilir. Yatak odası ise kırmızı bir örtü olabilir, çalışma odasında kırmızı dosyalar olabilir.Ateş renklerinde seramik objeler de bu alanlar için uygundur.

KUZEYBATI – “4” – Ağaç Elementi

Romantizm ve aşk etkilerini taşıyan, çiftler arasında uyumu destekleyen yıldız 2024 senesinde Kuzeybatı’da. Bu alanı doğru şekilde değerlendirmek bekârlar için romans ve evlilik fırsatı doğurur, bebek sahibi olmak isteyenler de Kuzeybatı’yı   canlı tutmalılar. Bu alanda  çiftli objeler ve çift fotoğrafları kullanılabilir, aşkı ve romantizmi çağrıştıran objeler bu duyguları hep canlı tutacaktır. Renk olarak lacivert, siyah, mavi , yeşil tercih edilmeli.

BATI – “5 “ – Toprak Elementi

Maddi ve manevi kayıplara sebep olabilecek bu enerji için mutlaka bir çözüm üretmeliyiz. Olumsuz etkisinden korunmak için metal rüzgar çanı, metalik aksesuarlar kullanmalıyız. Ateş elementini temsil eden her şeyi bu alandan  uzaklaştırmalıyız. Uygun bir alan var ise şeffaf bir bardak içine arada sırada yenilemek şartıyla kaya tuzu ilave edilmiş su  bulundurabilirsiniz.

Eğer yatak odanız veya oturma alanınız Batı’da  ise yapacağınız ufak değişikliklerle  mekanın enerjisini lehinize çevirebilirsiniz.Bu sene yatak örtünüzde , nevresim takımınızda bir değişiklik yapabilirsiniz, veya gri, siyah veya lacivert renkli yastıklarla oturma alanınıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. 

Bu yönde  mümkün olduğunca tadilat , tamirat işleri yapmayın.Sakin ve huzurlu bir ortam yaratmaya çalışın.

KUZEYDOĞU – “6 “ – Metal Elementi

Otorite ile ilgili sorunlar veya hukuksal problemler yaratabilecek olan yıldız bu sene Kuzeydoğu’ya geliyor.Aslında daha nötr mizaçlı olan bu yıldızın mekanlarımıza olabilecek olumsuz etkisini azaltmak için su ve ağaç objeleri kullanmalıyız. 3 bambu dalı iyi bir çözümdür. Veya bu alanda ahşap objelere ağırlık verilebilir. Kullanılabilecek renkler, siyah, lacivert, mavi ve yeşil olmalıdır.

GÜNEY – “7” – Metal Elementi

Hırsızlıkları, suistimalleri ve güvenilmeyen ilişkileri yaşamınıza çekebilecek yıldız 2024  senesinde Güney’de. Bu olumsuz etkiden korunmanın en etkili yöntemlerinden biri şeffaf bir vazo içinde 3 adet bambu olabilir. Veya bu alanda ahşap objelere ağırlık verilebilir. Yine şeffaf ağzı açık bir şişe içinde, sirke bulundurmak da aynı işe yarayacaktır. Sirke, tadı gereği, Ağaç elementini içerir.

KUZEY –  “8”-  Toprak Elementi

2024 senesine kadar “8” yıldızı bereket enerjisini temsil ediyordu. Ancak yeni girdiğimiz 9. Periyot itibari ile bu yıldız artık geçmiş bereketi temsil ediyor. Dolayısıyla artık evlerimizde aktive etmek istemediğimiz bir enerjisi var.  Daha çok küçük erkek çocuklar üzerinde negatif etkisi olabilecek bu yıldızı Metal ve Su elementi kullanarak zayıflatmalıyız. Kuzey yönünde tercih edeceğimiz objeler Toprak elementini zayıflatmalı. En kolay çözüm metal rüzgar çanı olacaktır, veya gündelik kullandığınız metal objeleriniz , gümüş aksesuarlarınız için Kuzey uygun bir yön olacaktır. 

GÜNEYBATI –   “9” – Ateş Elementi

2024 senesinin en önemli  bereket enerjisi yıldızı Güneybatı’da . Bereketi temsil eden  bu yıldız yeni başlangıçlar, mutlu olaylar ve kutlamaları hayatımıza çeker. Gelecek planlarının geliştirilmesi, iş geliştirme, satış arttırma gibi etkilerinden yararlanmak için bu yönü aktif kullanmak iyi olacaktır. İlişki arayışında olanlar ve bebek sahibi olmak isteyen çiftler için de  bu yön olumlu etkiler getirir. Bereket enerjisini gene Ateş elementi ile destekleyebilir, etkisini arttırabiliriz. Giriş kapımızı kırmızı ağırlık bir dekorasyonla süsleyebiliriz, eğer salonumuza denk geliyorsa mum ateşinden veya varsa şömine ateşinden yararlanabiliriz. 

Senelik etkileşimlerin mekanlarınızda doğru işlemelerini sağlamak istiyorsanız ilk önce, evinizin enerji haritalarını çıkarttırmanız gerekmektedir. Mekanlarınızdaki “Chi” akışını dengelemek için yapılacak doğru bir Feng Shui uygulaması önceliğiniz olmalıdır. Bu konuda destek almak isterseniz mutlaka bize yazın.X