DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜME ÇAĞIRAN MAYMUN

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜME ÇAĞIRAN MAYMUN

DEĞİŞİM ve DÖNÜŞÜME ÇAĞIRAN MAYMUN

07 Ağustos 2016 – 06 Eylül 2016

Yang Ateş 丙 – Maymun(Yang Metal)申

Çin takvimine göre, 07 Ağustos’tan itibaren Maymun ayına giriyoruz. Çin Metafiziğinde her şey iki elementin birbiriyle olan ilişkisiyle açıklanır. Dolayısıyla her ay, yine iki element ile tanımlanır. 2016 Ağustos ayı, Maymun (Yang Metal) üzerinde oturan Yang Ateş ile karşımıza çıkıyor. 12 hayvanla temsil edilen Çin Takvimine göre Maymun, sonbahar mevsiminin başı ve Ağustos ayının temsilcisi ve Hsia Aylarının 7. sidir.
Aynı zamanda, Ağustos ayı, 2016 senesinin aynı element birlikteliğini taşımaktadır. Dolayısıyla; bu yıla yayılan enerjiyi, ağustos ayı ile birlikte, ikiye katlanacağı için, daha da yoğun hissedeceğiz.

Elementlerin Anlamı

Yang Ateş 丙 ; Yang ateş elementi, güneştir, ışık saçan güçlü bir enerjidir. Genelde, patlamalar, yangınlar gibi kuvvetli ateş enerjisi ile ilişkilendirilir. Açık fikirliliği, kendini iyi ifade etmeyi, dürüstlüğü, tez canlılığı, cesareti de temsil eder. Hayata yayılan iyimserlik duygusunu ve heyecanı, konulara olumlu yaklaşımı beraberinde getirir. Bize dış dünyaya katılma, ilişkide olma, ilişkiler geliştirme gücünü verir. Yaşamla ilgili heyecan duymamızı sağlar. Yang Ateş insanları sıcakkanlı oldukları için çok çabuk arkadaş olabilirler. Dostları ve iş arkadaşları çoktur. Kardeşlerine önem verirler. İnsanlarla ilişkileri genelde iyidir. Ancak, yumuşak kişiliklerinin arkasında, olaylar tam da istedikleri gibi gitmediği zaman, fevri davranışlar sergileyebilirler, yoğun duygusal patlamalar geliştirebilirler. Ama bu tepkiler ani ve kısa sürelidir. Çoğu zaman, düşünmeden konuşarak, etrafları için de kimi zaman kırıcı olabilirler.

Maymun (Yang Metal) 申;Maymunlar, akıllı, esprili, hiper aktif, yaratıcı, güçlü fikirleri olan meraklı hayvanlardır. Genellikle problem çözücüdürler ve bireysel olarak hareket ederler. Teorilerini test etmekte, deneyimlemekte, düşünülmeyeni düşünmekte çok başarılıdırlar. Onların sahasında, her şey mümkündür. Maymun, iletişimi, mizahı, ve zekasıyla, bizi rahatlıkla stresli zamanlarımızda başetmekte yardımcı olur.

Maymun burcunun elementi ise Yang Metal’dir ve sonbaharın enerjisidir. Suyun annesidir. Metal elementi, bırakıp koyuverme, gereksiz ve eski olanın serbest bırakılmasına karşılık gelir. Kendisine ve etrafına değer verme bilinciyle bağlantılıdır. Yaşamın anlamı ve gücü, kuvvetli olma ve azimli davranma konuları ile ilgilidir. İstenmeyen şeylerin uzaklaştırılmasını sağlar. Sonbaharın başı olduğu için de, Güneşin batışı ile ilişkilendirilir.

2016 Ağustos Ayı Yang Ateş- Maymun (Yang Metal) Element Kombinasyonu 丙申

Elementler döngüsüne göre; Maymun; Yang Metal hayvanıdır. Yin enerjinin başladığı sonbaharın başıdır. Ayın diğer elementi ise Yang Ateş’tir. Yang Ateş ve Maymun (Yang Metal), elementler döngüsüne göre, birbirleri ile çatışan, yıkıcı bir ilişkiye sahiptir.
Ateşin Metale üstünlüğü mevcuttur. Ancak mevsim, sonbahar mevsimini, yani Metali desteklemektedir. Ateş, bu mevsimde artık kuvvetini yitirmiştir. Dolayısıyla, Metal üzerindeki etkisi de zayıftır.

2016 yılının değerlendirmesini yaparken; yılın iki elementi olan Ateş ve Metal ’in beraber ve birbiriyle ilişkisi için “Batan Güneş” teriminin kullanıldığını söylemiştik. Maymun yılının enerjisi aslında, bir dönemin kapatılıp, yola devam edilmesi anlamındadır. Tasfiye-veda dönemidir. Hareket etmek, devam etmek demektir. Hayatlarımızda, bizim enerjimizi düşüren olayları, insanları, seçimlerimizi arkada bırakmalı ve yola yüklerimizden arınmış, sadeleşmiş cesur bir şekilde devam etmeliyiz.

0 Ağustos tarihinden itibaren, Yang Ateş ve Maymun (Yang Metal) elementleri biraraya geliyor. Ve bu beraberlik yılın enerjisini ve temasını iki katına çıkaracaktır. Dolayısıyla bu dönemi, bu yüklerden arınmak için bir fırsat olarak düşünmeliyiz.

Sene başında, ateş ve metal elementlerinin birbiriyle iyi anlaşmamasının, dünya genelinde, çok rahat bir senenin de geçirilemeyeceğini gösterdiğini söylemiştik. İşid faaliyetleri, terör olayları gibi huzursuzluk ortamlarının da bu sene devam edeceğini öngörmüştük. Yang Metal, top, tüfek gibi, ağır ateşli silah yapacak metalleri simgeler. Yani savaşları, çatışmaları çağrıştırır. Sene genelinde, savaşları ve çatışmaları gündemde tutmaya da bugüne kadar devam etti. Nice ve Belçika saldırıları, Atatürk Havalimanı saldırısı, Türkiye’deki 15 Temmuz olayları bunlardan sadece öne çıkanlar. Maalesef, bu enerji, bu ay ikiye katlanacağı ve ivme kazanacağı için, benzer saldırıların peşimizi bırakmayacağını söyleyebiliriz.

Değişim ve Dönüşüm enerjisi, bütün dünyada, bu ay biraz daha hız kazanıyor. İngiltere’de geçen ay hiç beklenmeyen bir güç değişimi oldu. Beklenilmeyen referandum sonuçları karşısında David Cameron iktidardan çekilmek zorunda kaldı. Ve Theresa May, çok da çaba harcamadan, İngiltere’nin 2. Kadın başbakanı oldu.

Amerika’da da, Hillary Clinton, Beyaz Saray için, Demokratik Partiden aday gösterildi. Eğer Donald Trump karşısında, Kasım’daki seçimlerde yarışı kazanabilirse, özgür dünyada yakın dönemde, Angela Merkel ile birlikte, 3 kuvvetli kadın lider göreceğiz.

Türkiye’de de bu değişim rüzgarı, hiç beklenmeyen bir şekilde, geçen ay itibariyle, olaylı bir şekilde başladı.

Feng Shui’de de, bu ay uçan yıldızlardan 2 ve 5 yıldızları merkezde beliriyor. Bu ay içinde tehlikeli durumlar, bu yönden de pusuda gözüküyor ve her an, her yerde ortaya çıkacak gibi. Dolayısıyla dikkatli olunması gereken bir ay… Şehir yolları ve tatil yerleri, havaalanları bile bu tehlikeden nasibini almaya devam edebilir. Sadece yangınlar gibi doğal afetler değil, ama terörist saldırılar, ani cinayetler dünyayı, bu ay, daha da fazla tehdit etmeye devam ediyor gözüküyor.

Yang Ateş elementi, genelde patlamaları ve yangınları da beraberinde getirir. Bu etki bu ay daha da artacağı için, bu tür kazalara dikkat etmekte yarar vardır. Ateş elementi aynı zamanda, hava ile ilgili bir element olduğu için de, hava taşıtlarını-uçakları akla getirir. Hava taşımacılığında problemler yaşanabileceği söylenebilir.

Çin Astrolojisindeki, Maymun ve zıt burcu olan Kaplan, seyahat artışlarını gündeme getirirken, trafikte de bu ay, daha dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor.

Yang Ateş – Yang Metal kombinasyonundaki sıkıntılar, sağlık konularını da beraberinde getireceği için kalp ve kan dolaşımını, iltahap, tansiyon konularını ilgilendiren konularda, yine bu ay, daha dikkatli olmamız gerekecektir. Bu tür sıkıntılar Yang Ateş senelerinde -2016- daha çok yaşanır. Ateş elementinin Metale saldırması ile birlikte de, solunum organları ile ilgili sıkıntılar da oluşabilir.

Brezilya, Rio de Janeiro’da, 05 Ağustos-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek 2016 Yaz Olimpiyatları, yine bir Yang Ateş senesinin, Yang Ateş ayında gerçekleşiyor. Ateş elementinin coşkulu enerjisi, ay boyunca, sporcular ve seyircilere yansıyacaktır.

2016 Ağustos Ayı BaZi

Uyum; Yılan yıllarında doğanlar (1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013); Fare yıllarında doğanlar (1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008); Ejderha yıllarında doğanlar (1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012), Maymun ayı ile bir “Uyum” oluşturacakları için, ayı rahat geçireceklerdir.

Zıtlık; Bu ay, Kaplan yıllarında doğanlar (1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010), Maymun ayı ile zıtlığa girecekleri için, daha çok seyahat, iş değişikliği, ev değişikliği yaşayabilirler, bu ay boyunca sosyal konularda zorlanabilirler. Bu tarz bir “Zıtlık”, hareket, kaza ve değişim de getirir. Bu kişilere, bu etkiyi, ev-ofis-iş,vbg. değiştirerek ve bol bol seyahat ederek dengelemeleri önerilir. Ancak bu değişimleri gerçekleştirirken her türlü riskli sayılabilecek aktivitelerden kaçınmaları uygundur. Kaplan yıllarında doğanlar, Maymun’u bu ay uzaklaştırmak için, üzerlerine Yılan sembolü takabilirler.

Ateş Cezası; Doğum anında, 4 sütunun, herhangi bir Yer Hanesinde, Kaplan ile beraber Yılan da varsa (Kaplan-Yılan ve Seneden Maymun+Aydan Maymun) bu zıtlıklar ateş cezası oluşturur. Bu ceza, maymun senesinde ve maymun ayında olmamız nedeniyle, ve de eğer ki, ateş, o kişiler için olumlu bir element değilse, ateş ile ilgili konularda bir kat daha dikkatli olmaları önerilir. Trafik, yangın, ilişki sıkıntıları gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Sağlık açısından da, iltahap, kalp, dolaşım, tansiyon hastalıkları ile uğraşabilirler. Bu kişilere, yine Yılan sembolü takmaları önerilir.

Seyahat Atı; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Yer Hanesinde, Kaplan (1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010); At (1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014) veya Köpek (1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006) yıllarında doğanlar için, Maymun, Seyahat Yıldızı’dır. Bu kişilerin, bu ay içinde seyahat programları daha yoğun olacaktır.

Koruyucu Melek; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yin Ağaç olanlar için (Doğum senesi 5 ile bitenler); Yin Toprak olanlar için (Doğum senesi 9 ile bitenler); Maymun, “Koruyucu Melek” yıldızı anlamına gelir. Dolayısıyla, bu kişiler, bu ay, geliştirmek uygulamak ve bitirmek istedikleri konularda etraflarından daha çok destek alacaklardır.

Akademik Yıldız; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yang Ateş için (Doğum senesi 6 ile bitenler) veya Yang Toprak (Doğum senesi 8 ile bitenler) elementi olanlar için, Maymun, “Akademik Yıldız” özelliğini taşıyor.
Unutmayalım ki, bu sene aynı zamanda Yang Ateş senesi. Dolayısıyla, bu yıldız, yaşamları boyunca, bu sene doğacak olan çocukların da eğitim ve öğrenim hayatlarını destekliyor olacak.

2016 Ağustos Ayı Feng Shui Enerjileri

Ağustos ayının Feng Shui Enerjilerine baktığımız zaman ise;
Doğu (9,3); Ağustos ayının en olumlu yönü. Bu bölgeler, giriş, salon veya çalışma odası ise, olumlu gelişmeler beklenir. Kırmızı renkli aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz.
Merkez (2,5); Kaza ve aksilik enerjilerini getiren “5” yıldızının etkisini azaltmak için, metalden yapılmış bir rüzgar çanını bu bölgeye yerleştirebilirsiniz.
Güneybatı Sektörü (8,2); Hastalıkları tetikleyen “2” yıldızı bu ay Güneybatı yönünde. Dolayısıyla, olumsuz etkilerini azaltmak için, bu bölgeye, geleneksel olarak 6 adet Çin parası asılabilir.
Güneydoğu Sektörü (1,4); Bu ay, iş, kariyer, eğitim ve ilişkileri destekleyecek bir yön olacak.

Sağlıklı, Huzurlu, Değişim ve Dönüşüm dolu bir ay geçirmemiz dileğiyle…X