DÜRÜST VE AZİMLİ HOROZ

DÜRÜST VE AZİMLİ HOROZ

DÜRÜST VE AZİMLİ HOROZ
07 Eylül 2016 – 07 Ekim 2016
Yin Ateş丁– Horoz (Yin Metal) 酉

Çin takvimine göre, 07 Eylül’den itibaren Horoz ayına giriyoruz. Çin Metafiziğinde her şey iki elementin birbiriyle olan ilişkisiyle açıklanır. Dolayısıyla her ay, yine iki element ile tanımlanır. 2016 Eylül ayı, Horoz (Yin Metal) üzerinde oturan Yin Ateş ile karşımıza çıkıyor. 12 hayvanla temsil edilen Çin Takvimine göre Horoz, sonbahar mevsiminin ve metal enerjinin en güçlü olduğu ay olan Eylül ayının temsilcisi ve Hsia Aylarının 8. sidir.

Aynı zamanda, 28 Ocakta başlayacak olan 2017 yılı da, bir Yin Ateş-Horoz yılı olacağı için, bu ay yaşayacaklarımız, gelecek senenin, kısa dönem bir yansıması niteliğinde olacaktır.

Elementlerin Anlamı

Yin Ateş丁; Yin Ateş, titrek bir mum ışığı gibidir. Yin Ateş insanlarının, dengeli bir ruh hali yoktur. Hassas ve duygusal bir kişilikleri vardır. Öfkesini genelde içinde biriktirir. Ancak bu birikim, en olmadık zamanlarda ciddi patlamalara yol açabilir. Bir kıvılcım niteliğinde olan Yin Ateş, genelde, patlamalara ve suikastlere zemin hazırlar.

Horoz (Yin Metal)酉; Çin kültüründe, insanları zamanında uyandırdığı için sadakat ve dakikliği temsil eder. Horozlar genelde samimi, açık sözlü, iyi kalpli, esprili kişilerdir. Çok girişken oldukları için, sosyal ortamlarda bulunmayı çok severler. Bu ortamlarda, egoları da yüksek olduğu için, her zaman kendileri ve başarıları hakkında konuşarak ilgi odağı olmaya çalışırlar. Açık sözlülükleri bazen patavatsızlık boyutuna ulaşabilir. Fiziksel görüntülerine çok önem verirler. Çoğu konuda da yeteneklidirler. Çalışkan ve cesur yönleri sayesinde girişimci ruhları vardır. Genelde de ele aldıkları konularda başarılı olurlar. Herşeyi analiz etmeyi severler. Etraflarındaki insanları iyi organize edebilirler. Sabırsız yapıları, ve agresif davranışları, bazen onların kaba olarak değerlendirilmesine neden olur.

Horoz burcunun elementi ise Yin Metal’dir. Sonbaharın artık ortasıdır ve Yin Ateş elementinin doğduğu aydır. Sonbaharın hüzün yayan havası, tam da metal enerjiyi gösterir. Adalet, sabır, özveri, bağlılık konuları da, yine metal elementinin özellikleridir. Yin Metal elementi aynı zamanda, küçük metal aletleri de temsil eder. Metal element, küçük silahlar olabildiği gibi, mücevher de olabilir. Metal elementi, aynı zamanda deriyi ve iskelet sistemimizi de temsil ettiği için, insanlar da güzellik kavramı ile de ilişkilendirilir. Yin metal kadınları, genelde, bir mücevher kadar güzel olmalarına rağmen, genelde metal gibi soğuk ve serttirler.

Geçen Aydan Kısa Kısa…
Maymun senesinin değişim ve dönüşüm getiren enerjilerine, Ağustos- Maymun ayının sert ve beklenmedik değişimlerinin de eklendiği zorlu bir ayı nihayet geride bıraktığımız bu günlerde, geçen ayı bir hatırlayalım…

İtalya depremi;24 Ağustos sabah saat 03.00 te İtalya’da meydana gelen deprem, Toprak Kaplan günü ve Ağaç Kaplan saatinde meydana geldi. Güçlü Ağaç elementi, toprağa saldırdı. Maymun, Kaplan ile çatışmaya girdiğinde toprak felaketlerini tetikler. Aydan ve yıldan gelen Maymun, günden ve saatten gelen Kaplan ile zıtlaştığında işte bu felaket gerçekleşti. Aynı zamanda, Feng Shui deki, felaket ve hastalık getiren “5” ve “2” yıldızları da, geçtiğimiz ay merkezi işaret ediyordu.

Zica Virüsü; Ağustos ayı, Yin Ateş-Maymun ayıydı. Yin Ateş, Maymun (Yang Metal) e saldırır. Ateş elementinin zayıf olduğu zamanlarda da, kan, beyin ve sinir sistemi, genelde kötü etkilenir. Hocamız Grand Master Raymond Lo’nun da öngörülerinde belirttiği gibi, Zica virüsü, ilk olarak, ocak ayında batıda görüldüğünde, feng shui’deki, hastalık enerjisini ve felaketleri tetikleyen uçan yıldızlar “5” ve “5” , batıda birarada geliyordu. Ağustos’ta ise, hastalıkları tetikleyen “2” ve “5” yıldızları merkezdeydi. “6” (Metal)ve “9”(Ateş) yıldızları ise güneydeydi. Ateş, yine Metale saldırdı. Dolayısıyla, bu sefer de Güney Singapur alanı, yine bu virüsten etkilendi.

2016 Rio Olimpiyatları; Brezilya, Rio de Janeiro’da, 05 Ağustos-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen, 2016 Yaz Olimpiyatları, yine bir Yang Ateş senesinin, Yang Ateş ayında gerçekleşti. Ateş elementinin, spora yansıyan coşkulu enerjisi ile, Amerika’dan yüzücü, Micheal Phelps, 28. inci olimpiyat madalyasını alarak en iyi yüzücü olduğunu yine kanıtladı. Dünyanın en hızlı adamı, Jamaica’lı Usain Bold, 100 ve 200 metre koşularında dünya rekorunu aynı zamanda kazanan ilk kişi olarak tarihe adını yazdırdı. İngiltere’den Charlotte du Jardin, Olimpiyatlarda ilk defa dereceye giren kadın binici oldu…Ateş elementinin desteklediği senelerin ve ayların, spora etkisi her zaman olumlu olmuştur….

2016 Eylül Ayı Yin Ateş- Horoz (Yin Metal) Element Kombinasyonu丁酉

Yin ateş, titrek ve dengesiz bir mum ışığı gibidir. Patlamaları, suikastleri temsil etmektedir. Yin metal de, bıçak gibi, küçük metal aletleri temsil eder. Bu iki element bir araya geldiğinde münferit çatışmalar, suikastler, bıçak gibi kesici metal aletlerle yaralanmalar yaşanabilir. Metalin güzel görünümünün altında, soğuk ve sert yapısı, dengesiz ateş ile biraraya gelince, Maymun senesinin getirdiği sert ve değişime zorlayan etkileri de hesaba katarsak, bu ayın da, yine, sosyal ve siyasi açıdan sıkıntılı geçeceği söylenebilir.

Ateş elementinin metal elementini eritmesiyle beraber ortaya çıkan sıcak atmosfer bir gerilim kaynağı olarak görülebilir. Bu da ülke liderlerinin veya, büyük şirket patronlarının, hararetli ortamlarda, daha çok ön plana çıkacağını düşündürebilir. Savaşlar ve iklim değişiklikleri yüzünden yaşanan göçler de, bu tutarsız politik ortamı, daha da zorlaştıracaktır.

Yin Ateş, iç sıcaklıktır, anlayıştır, gizlilik ve aile bağlarındaki birleştirici güçtür. Dolayısıyla bu ay, arkadaşlar ve aile ile birlikte daha çok beraber zaman geçirmeli, ilişkilerimizi düzenlemeli, sevdiklerimize zaman ayırmalıyız.

Horoz ayı ile beraber doğruluk ve adalet konuları gündeme gelecektir. Kamu ve özel idare işleri, askerlik ve polis işleri gündemde olacaktır.

Şeffaflıkla, azimle ve doğruluk ilkelerinden ödün vermeden işlerini ve ilişkilerini sürdürenlerin, ödüllerini almaya başlayacakları günler onları bekliyor. Önümüzdeki 2017 senesi için de bir fikir verecek olan Eylül ayı, hedeflere ulaşmak için çok çalışmak ve sabırlı olunması gereken bir aydır.

Eylül ayını temsil eden ve Horoz ile ifade edilen enerji, sistemde, “aşk çiçeği” olarak adlandırılır. Bu enerji, sosyal ortamlara, eğlence-müzik ve güzellik sektörlerine de canlılık ve hareket getirir. Aynı zamanda, yine, bu sektörlerde de yeni isimler, ay içinde ortaya çıkabilir, yoğun organizasyonlar ve aktiviteler düzenlenebilir.

Bu ay, insanlarla iletişim ve etkileşim için iyi bir dönemdir. Tabii bu dönemi aşk için veya iş için kullanmak yine kişiye bağlıdır. Bu yıldız, aşk ve romantizm konusunda çekiciliği ve cazibeyi arttırdığı, daha derin ilişkiler yaşanmasına neden olduğu gibi; iş konularında da, insanlarla olumlu ilişkiler geliştirilmesini sağlar. Bunun sonucunda da terfi, satışlarda- pazarlamada artış, kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

2016 Eylül Ayı BaZi

Uyum; Doğum anında, 4 sütunun herhangi bir Yer hanesinde; Ejderha, Yılan veya Öküz olanlar, Horoz ayı ile bir “Uyum” oluşturacakları için, ayı rahat geçireceklerdir.
Ejderha yılları: 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 – Ejderha Ayı: Nisan
Yılan yılları: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 –   Yılan Ayı: Mayıs
Öküz yılları : 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 – Öküz Ayı: Ocak

Zıtlık; Doğum anında, 4 sütunun herhangi bir Yer hanesinde, Tavşan elementi olanlar; Horoz ayı ile zıtlığa girecekleri için, daha çok seyahat, iş değişikliği, ev değişikliği yaşayabilirler, bu ay boyunca sosyal konularda zorlanabilirler. Bu tarz bir “Zıtlık”, hareket, kaza ve değişim de getirir. Bu kişilere, bu etkiyi, ev-ofis-iş, değiştirerek ve bol bol seyahat ederek dengelemeleri önerilir. Ancak bu değişimleri gerçekleştirirken her türlü riskli sayılabilecek aktivitelerden kaçınmaları uygundur. Bu kişilerin ay boyunca, korunma amaçlı olarak, üzerlerinde bir ejderha sembolü taşımaları önerilir.
Tavşan yılları: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 – Tavşan Ayı: Mart

Kendine Ceza; Doğum anında, 4 sütunun herhangi bir Yer hanesinde, Horoz elementi olanlar, bulunduğumuz Horoz ayı içinde, “Kendilerine Ceza” oluşturacakları için, ufak tefek sorunlar yaşayabilirler. Bunlar genelde, endişe, stres, yanlış anlaşılma gibi durumlardır. Bu kişiler, kendilerine bu ay çok yüklenmekten ve yargılamaktan vazgeçmeliler. Aksi taktirde, manevi olarak kendilerini yorgun hissedeceklerdir.
Horoz yılları: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Aşk Çiçeği; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Gün hanesinde Maymun, Fare, Ejderha olanlar için Horoz; “Aşk Çiçeği” yıldızıdır. Ay içinde bu kişiler, daha çok sosyal ortamlarda bulunacaklar ve karşı cinsle romantik arkadaşlıklar kuracaklardır.
Maymun yılları: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004
Fare yılları: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008
Ejderha yılları: 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Koruyucu Melek; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yin Ateş olanlar için (Doğum senesi 7 ile bitenler); Yang Ateş olanlar için (Doğum senesi 6 ile bitenler); Horoz, “Koruyucu Melek” yıldızı anlamına gelir. Dolayısıyla, bu kişiler, bu ay, geliştirmek uygulamak ve bitirmek istedikleri konularda etraflarından daha çok destek alacaklardır.

Bu ay doğum yapacaklar için güzel bir haber; Bu ay doğacak bebekler, koruyucu melek ve aşk çiçeği yıldızlarına doğuştan sahip olacaklardır.

Akademik Yıldız; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yin Ateş için (Doğum senesi 7 ile bitenler) veya Yin Toprak (Doğum senesi 9 ile bitenler) elementi olanlar için, Horoz, “Akademik Yıldız” özelliği taşıyor.

Eylül ayı ile birlikte, sıcak yaz günlerine veda ediyoruz. Mevsim ve hava ve yer değişimleri, okulların da açılmasıyla beraber, hastalıkları da beraberinde getirebilir. Bu ay elementlerinden Ateş ve Metal pek iyi geçinemeyip, Ateşin, Metale saldıracağı göz önünde bulundurulursa, Metal elementiyle temsil edilen solunum yolları hastalıkları ve Ateş elementiyle temsil edilen kalp-damar rahatsızlıklarında da artış görülebilir.

Önemli not: Yukarıda verilen bilgiler yıllar ile sınırlı tutulmuştur. Günler ve saatler çok sayıda olduğu için, burada belirtmek mümkün olmamıştır. Eğer siz de kendi detaylı haritanızı ve potansiyelinizi merak ediyorsanız www.madeinfengshui.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

2016 Eylül Ayı Feng Shui Enerjileri                                                            

Eylül ayının Feng Shui Enerjilerine baktığımız zaman ise;

Olumlu Yönler;

Güney (6,8); Evlerinin girişi ve yaşam alanları bu sektörde olanlar, finansal getiriler elde edecekler ve iş yaşamlarında terfi pozisyonları yaşayacaklardır.

Güneybatı (8,1); Yaşam alanlarınız yine bu bölgede ise, enerjiler, bu ay kariyerinizi ve servetinizi destekleyecektir.
Merkez (2,4); Öğrenciler, yazarlar ve akademik çalışmalar yapanları ve romantik fırsatları destekleyecek olan enerjiler bu ay evlerin merkezinde. Bu yön, Su elemanı ile desteklenebileceği gibi; mezuniyet sembolleri de kullanılabilir.

Olumsuz Yönler;

Doğu (9,2); Hastalıkları tetikleyen yıldız bu yönde etkisini arttırıyor. Bu yöndeki odalarda fazla zaman geçirmemeye özen gösterin. Önlem olarak, 6 adet metal çin parası asılabilir.
Kuzeydoğu (5,7); Oluşabilecek skandal, kaza, para kaybı gibi olumsuz enerjileri engellemek için, bu yöndeki odalarda, cam bir vazo içinde 3 adet bambuyu yerleştirebilirsiniz
Kuzeybatı (3,5); Kazalar ve aksilikleri tetikleyen enerjiler bu yönde. İşte para kaybı ve sağlık problemleri de yaratabilir. Metal eşyalar veya metal elementin renkleri ile önlem alabilirsiniz.
Güneydoğu (1,3); Bu yöndeki odalarda çıkabilecek tartışmaları, öfkeli durumları, oluşabilecek hırsızlık problemlerini engellemek amacıyla, ateş elementini simgeleyen kırmızı renkli objeleri bu sektörde kullanabilirsiniz.

Sağlık ve Huzurlu dolu bir ay geçirmemiz dileğiyle…X