HAZİRAN 2017 – AT AYI

HAZİRAN 2017 – AT AYI

HAZİRAN 2017-AT AYI

05 Haziran 2017 – 06 Temmuz 2017

Yang Ateş – At (Yang Ateş)

Çin takvimine göre, 05 Haziran’dan itibaren At ayına giriyoruz. Çin Metafiziğine göre her şey iki elementin birbiriyle olan ilişkisiyle açıklanıyor. 2017 Haziran ayı ise, At (Yang Ateş) üzerinde oturan yine bir Yang Ateş.

12 hayvanla temsil edilen Çin Takvimine göre At, yaz ayının ortası ve ateşin en çok yükseldiği dönem olan Haziran ayının da temsilcisi.

Haziran ayının elementlerinin birbiri ile ilişkisine baktığımız zaman ise, iki Ateş elementinin, yine yaz gibi ateşli bir mevsimde, kol kola girerek ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Elementler arası bir uyumsuzluk olmasa bile bu kadar ateşin bir arada olması hararetli günlere zemin oluşturmakta… Yang Enerji bir dinamit gibi kapıda…

2017 senesi Yin Ateş- Yin Metal (Horoz ) senesi… Metalin üzerinde oturduğu için zayıf bir ateş olsa da, bu ayın elementleri onu destekleyerek kuvvetlendiriyor, gücünü arttırıyor.

Bu ne demek? Aslında Ateş elementinin temsil ettiği “neşe” bu ay güçlenecek diye düşünebiliriz. Zaten yaz ayı, eğlence sektörleri bundan nasibini alacak demek. İyi haber şu ki: “At” bir Romantik Yıldız… Bu senenin temsilcisi olan “Horoz” da yine, aynı şekilde bir Romantik Yıldız.  Eh bundan iyisi can sağlığı:) Dolayısıyla aşk ve romantizmin artacağı, sosyalleşeceğimiz tutku dolu bir ay bizi bekliyor olabilir. Zaten bu kadar ateşi bir arada bulmak bundan sonra biraz zor… Dolayısıyla keyfini çıkarmakta yarar var… Eğlenerek, dans ederek, şarkı söyleyerek, yazın sıcak günlerinden bol bol kış için depolamalı…

Ateş, aynı zamanda, sağlık konusunda, kalp ve kan dolaşımını temsil eder. Bu kadar güçlenmesiyle beraber seneden gelen metale de doğrudan saldırıyor ve etkili… Kalp, tansiyon, dolaşım sorunları olanlar fazla sıcak, güneşli ortamlarda korunmasız şekilde bulunmasınlar… Metali temsil eden organlar da yine saldırı altında olduğundan solunum yolları, akciğer, deri ve diş problemlerine de sıkça rastlanabilir. Bu konularda hassasiyeti olanların önlemlerini almalarında, bağışıklık sistemlerini güçlendirmelerinde yarar var.

Ateş ile ilgili olarak, borsa yükselmeye bu ay da devam edecek gibi, ancak bu yükselişler artık sona geldi. Ateş sahneden önümüzdeki ay çekilmeye başlıyor. Aman paranıza dikkat… Kazandıran borsa tehdit olmaya başlayabilir.

Ateş elementinin ay içinde iyice güçlenmesiyle beraber, ateş elementiyle bağlantılı olan patlamalar, çatışmalar, terörist saldırılar yine dünya gündemini meşgul ediyor… İngiltere’deki terörist saldırılar da bunun bir göstergesi… Aynı zamanda Yang Ateşin seneden gelen Yin Ateş ile birlikteliği de hiç dostça değil. Dolayısıyla her türlü rekabet konularında, hararetli tartışmalar, protest eylemler mümkün… Aynı şeyi ülkeler arasındaki politik meselelerde de görebiliriz. Liderlerin tartışmalı, inatçı tutumları ateşli günleri de getirebilir.

At, güçlü ve sabırlı bir hayvandır.  Eski Çin’de de “At”ın orijinal sembolü, bir amaç ve yöne işaret eden bir mızraktır. Bu iyi yönde kullanılırsa tabii ki de olumlu sonuçlar doğurabilir. Ancak, at gözlüklerini takmışcasına inatçı bir şekilde hareket etmek, hiç kimseye iyilik getirmez tersine ortalığı kızıştırır ve herkes için tehdit oluşturabilir.

Dolayısıyla sağduyulu davranmak, sabırlı olmak, bu ay önemli… Yang Ateş’in pozitif yapısının hepimizi sarması dileğiyle…

Şimdi de bu ay, kendi haritalarımızı nasıl etkiliyor bir bakalım;

2017 Haziran Ayı BaZi

Doğum anınızda aldığınız etkiye göre, ayın elementlerinin sizin için bazı planları olduğunu unutmayalım… Bakalım Ateş elementi, bu ay, şahsi haritalarımızda neleri aktive ediyor… Eğer ki; bir Ateş gününde doğduysanız; bu ay arkadaşlar-rakipler etrafınızda olacak, sosyalleşebileceğiniz günler geçireceksiniz demektir. Su gününde doğanlar için Ateş, para demektir… Bir Ağaç gününde doğduysanız; becerileriniz ön plana çıkacak, kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz anlamındadır.. Metal gününde doğanları; iş, eş, patron, hukuksal işler, otorite ile ilgili durumlar meşgul edecektir. Ya da bir Toprak gününde doğduysanız, eğitim, kendini yetiştirme, öğrenme, anne konuları gündeminize düşecektir.

Uyum; Doğum anınızda, 4 sütununuzun herhangi bir Yer hanesinde; Keçi, Köpek veya Kaplan varsa; At ile bir “Uyum” oluşturacağınız için, ayı daha rahat geçireceksiniz.

Keçi yılları: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 – Keçi Ayı: Temmuz

Köpek Yıları: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 – Köpek Ayı: Ekim

Kaplan yılları : 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010 – Kaplan Ayı: Şubat

Zıtlık; Doğum anınızda, 4 sütununuzun herhangi bir Yer hanesinde, Fare elementi varsa; At ayı ile zıtlığa gireceğiniz için, daha çok seyahat, iş değişikliği, ev değişikliği yaşayabilirsiniz. Ay boyunca sosyal konularda ve insan ilişkilerinde zorlanabilirsiniz. Bu tarz bir “Zıtlık”, hareket, kaza ve değişim de getirir. Bu etkiyi azaltmak istiyorsanız, ev-ofis-iş, değiştirebilir veya bol bol seyahat ederek dengeleyebilirsiniz. Değişim, çatışmayı dengeleyeceği için, yeni aktiviteler, uzun zamandır hayatınızda yapmak istediğiniz yenilikler için iyi bir başlangıçtır. İnatçılık ve ısrar değişime meydan okuma olacağı için bizi daha da zora sokar. Sadece bu değişimleri gerçekleştirirken her türlü riskli sayılabilecek aktivitelerden kaçının. Ay boyunca, korunma amaçlı olarak, üzerinizde bir “keçi” sembolü taşıyabilirsiniz.

Fare yılları: 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 – Fare Ayı: Aralık

Kendine Ceza; Doğum anında, 4 sütunun herhangi bir hanesinde, At olanlar, içinde bulunduğumuz At ayı içinde, “Kendilerine Ceza” oluşturacakları için, sorunlar yaşayabilirler. Ateş elementi, sizin için olumlu bir element değilse de sürekli etrafınız tarafından yanlış anlaşılmaya başlarsınız… Bu kişiler, kendilerine. ay içinde çok yüklenmekten ve yargılamaktan vazgeçmeliler.

At yılları: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 – At Ayı: Haziran

Aşk Çiçeği; Doğum anınızda, 4 sütununuzun, Sene ya da Gün hanesinde Yılan, Horoz, Öküz olanlar için AT; “Aşk Çiçeği” yıldızıdır. Bu durumda, haziran ayı içinde, daha çok sosyal ortamlarda bulunabilir veya karşı cinsle romantik arkadaşlıklar kurabilirsiniz. İkna edici özelliğiniz ile bu ay, iş hayatınızdan da fayda sağlayabilirsiniz.

Yılan yılları: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 – Yılan Ayı: Mayıs

Horoz yılları: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 – Horoz Ayı: Eylül

Öküz yılları : 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 – Öküz Ayı: Ocak

Koruyucu Melek; Doğum anınızda, 4 sütununuzun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yin Metal (Doğum senesi 1 ile bitenler) varsa; At, “Koruyucu Melek” yıldızı anlamına gelir. Ay içinde, geliştirmek, uygulamak ve bitirmek istediğiniz konularda etrafınızdan daha çok destek aldığınızı gördüğünüzde şaşırmayın. İşlerin, sizin için,  yolunda gittiğini ve sorunlarla karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz.

Akademik Yıldız; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yin Ağaç  (Doğum senesi 5 ile bitenler) elementi olanlar için, At, “Akademik Yıldız” özelliğini taşıyor. Dolayısıyla, bu kişiler, eğitim konularında, akademik yaşantılarında ve kariyerlerinde ilerleme kaydedebileceklerdir.

Önemli not: Yukarıda verilen bilgiler yıllar ile sınırlı tutulmuştur. Günler ve saatler çok sayıda olduğu için, burada belirtmek mümkün olmamıştır.

Eğer siz de kendi detaylı haritanızı ve potansiyelinizi merak ediyorsanız www.madeinfengshui.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

2017 Haziran Ayı Feng Shui Enerjileri

2017 senesinin Feng Shui enerjilerini öğrenmek isterseniz; www.madeinfengshui.com  adresindeki “2017 Feng Shui Etkileri”  başlıklı blog yazısını takip edebilirsiniz.

06 Temmuz’a kadar geçerli olan, yaşam alanlarımızdaki, aylık Feng Shui Enerjilerine baktığımız zaman ise;

Not: Yönlerin yanındaki parantezler içinde belirtilen sayılardan ilki; senelik yıldızı, ikincisi ise aydan gelen yıldızı belirtmektedir.

Güney Doğu (9,3); Geleceğin bereketi bu ay bu yönde destek alıyor. Kırmızı renkteki aksesuarlar hem bu bereketi destekleyecek hem de tartışmalara neden olabilecek enerjinin etkisini azaltacaktır.

Merkez (1,4); Eğitimi destekleyen yıldız bu ay Merkezde. Akademik çalışmalar yapanlar ve eğitimini sürdürenler, sınavlara hazırlananlar bu odaların olumlu enerjisinin kullanabilir. Dekorasyonda, bu yöndeki odalarda, Su elementinin renklerini kullanabilir. (siyah, koyu lacivert), kristal ve cam aksesuarlarla destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda romantik ilişki arayışında olanlar da bu yönün enerjisini kullanabilirler.

Güney Batı (7,1); Kariyer yıldızı dediğimiz ve eğitimi de destekleyen yıldız Güney Batı’da… Yine, Su elementinin renklerini (siyah, koyu lacivert) ve aksesuarlarını kullanabilirsiniz…

Güney (5,8); Bereket enerjisi bu yönde… Ancak seneden gelen olumsuz yıldız da yine bu yönde. Etkisini hafifletmek adına metal çanlarınızı astıysanız, herhangi başka bir aktivasyona gitmemekte yarar var…

Kuzey (6,9); Geleceğin bereketi dediğimiz yıldız bu yönde olmakla birlikte, enerjisi maalesef metalin etkisiyle zayıflıyor. Otorite sorunları oluşabilir… 3 adet bambuyu bu yönde kullanabilirsiniz…

Kuzey Batı (2,5); Bu ay hem hastalık taşıyan hem de kazaları tetikleyen 2 olumsuz yıldız birden Kuzey Batı’da… Bu bölgelerde vakit geçirmeyin. Sene başında koyduğunuz 6 ‘lı çin paralarının haricinde metal çanlarınızı da bu ay buraya asabilirsiniz. Kırmızı aksesuarlardan uzak durun.

Doğu (8,2); Hastalıklara neden olan yıldın etkisini azaltmak için 6 lı çin paranızı bu bölgeye yerleştirin. Metal ve Su elementinin renklerinden ve aksesuarlarından da kullanabilirsiniz.

Kuzey Doğu (4,7); Suistimalleri ve güvenilmeyen ilişkileri doğurabilecek yıldızın etkisini azaltmak için,  3 adet bambuyu bu bölgeye yerleştirebilirsiniz. Kırmızı aksesuarlarla destekleyebilirsiniz.

Yang Ateş’in güneş gibi sıcak ve pozitif yapısının günlerinizi sarması dileğiyle….X