KASIM 2017 – DOMUZ AYI

KASIM 2017 – DOMUZ AYI

KASIM 2017- DOMUZ AYI

07 Kasım2017 – 06 Aralık 2017

Yin Metal – Domuz (Yin Su)

Çin takvimine göre, 07 Kasım’dan itibaren Domuz ayına giriyoruz. Çin Metafiziğine göre her şey iki elementin birbiriyle olan ilişkisiyle açıklanıyor. 2017 Kasım ayı ise, Domuz (Yin Su) üzerinde oturan bir Yin Metal.

Kasım ayının elementlerinin birbiri ile ilişkisine baktığımız zaman ise, Metal elementi ile Su elementi arasında birbirini besleyen bir durum söz konusu… Metal elementi, 5 element döngüsünde, Su elementine hayat verir; onu besler. Dolayısıyla aralarında, bir uyum olduğu ve Su elementinin giderek güçlendiği söylenebilir.

Bu ay gökten aldığımız Yin Metal enerjinin konuları; genelde bir mücevhere benzetildiği için, güzellik, zarafet, ince zevkler, yaratıcılık ve güzel sanatlar ile ilgili. Bir Yin Su elementi olan Domuz ise; dürüstlüğü, hoşgörüyü, sabrı, zekâyı temsil ediyor… Aralarında da bir uyum söz konusu olduğuna göre; gerçekleşmesini istediğimiz konularda, yaratıcılığımızı kullanarak, sabırlı olarak, zekice adımlar atarak ilerlememiz mümkün…

Unutmamak gerekir ki; varlığımızın her bir parçası, fiziksel, duygusal ve zihinsel işlevlerimiz de dahil olmak üzere, bir çok bakımdan Beş Elementin iç işleyişi tarafından idare ediliyor ve etkileniyor.

Bir Su elementi olan Domuz ayı, bize artık kış mevsiminin başladığının habercisidir. Bundan sonra artık Yin enerjiyi oluşturan daha karanlık, kasvetli günler, daha uzun geceler, daha soğuk günler ile beraber olmaya başlıyoruz. Artık Ateş elementinin bize neşe, keyif ve mutluluk veren etkisi maalesef ki minimuma indi…  Yeni bir sezona geçiyoruz ve bu değişimin de sinyalleri ufaktan ufaktan bedenimize, zihnimize ve ruhumuza yansıyor. Mevsim değişimlerinin insan vücuduna biyolojik ve fiziksel etkisi kanıtlanmış durumda ve biz;  giderek bu etkiyle;  daha az çalışmak ve yorulmak, daha çok uyumak, daha az sosyalleşme eğilimindeyiz.  Çünkü bedenimiz bize, içimizdeki biyolojik saati hatırlatıyor. Tik tak tik tak tik tak……

Su elementinin güçlenmesi ile içe dönüş, endişe, korku gibi duygular daha yoğun hissediliyor. Ancak peşimizi bırakmayan bu melankolik duygular ve depresyona yol açabilecek bu yoğun Yin enerjinin, bizi aşağı çekme etkisinden kurtulmak için, günlük rutinimizde, egzersize, sağlıklı sosyal etkileşimlere ve bir doz da sevinç ve eğlenceye yer vermekte yarar var… Küçük çabalarla enerjimizi yükseltmek böyle mevsim geçişleri için kendimizi iyi hissettirecektir…

Yin Metal elementi akciğerleri ve kalçayı temsil eder.  Bir Su elementi olan Domuz ise; gripler ve hava yolu ile taşınan virüslerle ilgilidir. Mevsim geçişleri de bu tip hastalıkların yayılmasında iyi bir zemin oluşturur. Dolayısıyla bağışıklığı yüksek tutmak adına, mevsimsel sebze ve meyvaları tüketmeye, güneşi gördüğümüz açık havalarda kendimizi dışarı atmaya devam…

2017 Kasım Ayı BaZi

Doğum anınızda aldığınız etkiye göre, ayın gök elementinin sizin için bazı planları olduğunu unutmayalım.  Bakalım Metal elementi, bu ay, şahsi haritalarımızda neleri aktive ediyor… Eğer ki; bir Metal gününde doğduysanız; bu ay arkadaşlar-rakipler etrafınızda olacak, sosyalleşeceğiniz günler geçireceksiniz demektir. Ateş gününde doğanlar için Metal, para demektir… Bir Toprak gününde doğduysanız; becerileriniz ön plana çıkacak, kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz anlamındadır.. Ağaç gününde doğanları; iş, eş, patron, hukuksal işler, otorite ile ilgili durumlar meşgul edecektir. Ya da bir Su gününde doğduysanız, eğitim, kendini yetiştirme, öğrenme, anne konuları gündeminize düşecektir.

Uyum; Doğum anınızda, 4 sütununuzun herhangi bir Yer hanesinde; Kaplan, Tavşan  veya Keçi varsa; Domuz ile bir “Uyum” oluşturacağınız için, ayı daha rahat geçireceksiniz. Bu uyum Ağaç uyumu olarak bilinir.

Kaplan yılları: 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010 – Kaplan Ayı: Şubat

Tavşan yılları: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 – Tavşan Ayı: Mart

Keçi yılları: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 – Keçi Ayı: Temmuz

Zıtlık; Doğum anınızda, 4 sütununuzun herhangi bir Yer hanesinde, Yılan elementi varsa; Domuz ayı ile zıtlığa gireceğiniz için, daha çok seyahat, iş değişikliği, ev değişikliği yaşayabilirsiniz. Ay boyunca sosyal konularda ve insan ilişkilerinde zorlanabilirsiniz. Bu tarz bir “Zıtlık”, hareket, kaza ve değişim de getirir. Bu etkiyi azaltmak istiyorsanız, ev-ofis-iş, değiştirebilir veya bol bol seyahat ederek dengeleyebilirsiniz.

Değişim, çatışmayı dengeleyeceği için, yeni aktiviteler, uzun zamandır hayatınızda yapmak istediğiniz yenilikler için iyi bir başlangıçtır. İnatçılık ve ısrar değişime meydan okuma olacağı için bizi daha da zora sokar. Sadece bu değişimleri gerçekleştirirken her türlü riskli sayılabilecek aktivitelerden kaçının. Ay boyunca, korunma amaçlı olarak, üzerinizde bir “kaplan” sembolü taşıyabilirsiniz.

Yılan yılları: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 – Yılan Ayı: Mayıs

Kendine Ceza; Doğum anında, 4 sütunun herhangi bir Yer hanesinde, Domuz elementi olanlar, bulunduğumuz Domuz ayı içinde, “Kendilerine Ceza” oluşturacakları için, ufak tefek sorunlar yaşayabilirler. Bunlar genelde, endişe, stres, yanlış anlaşılma, huzursuzluk, öfke gibi durumlardır. Bu kişiler, kendilerine bu ay çok yüklenmekten ve yargılamaktan vazgeçmeliler, akılsızca işler yapmamalılar. Aksi takdirde, manevi olarak kendilerini yorgun hissedeceklerdir.

Domuz Yılları: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 – Domuz Ayı: Kasım

Seyahat Atı; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Yer Hanesinde, Yılan, Horoz veya Öküz olanlar için, Domuz, “Seyahat Yıldızı”dır.  Bu kişilerin, bu ay içinde seyahat programları daha yoğun olacaktır. Ancak, özellikle Yılan olanlar, Domuz ayı ile zıtlığa girecekleri için, yapacakları seyahatlerde riskli durumlardan uzak durmalılar ve kaplanlarını taşımalılar…

Yılan yılları: 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013 – Yılan Ayı: Mayıs

Horoz yılları: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 – Horoz Ayı: Eylül

Öküz yılları: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 – Öküz Ayı: Ocak

Koruyucu Melek; Doğum anınızda, 4 sütununuzun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yang Ateş  (Doğum senesi 6 ile bitenler), Yin Ateş (Doğum senesi 7 ile bitenler) varsa; Domuz, “Koruyucu Melek” yıldızı anlamına gelir. Ay içinde, geliştirmek, uygulamak ve bitirmek istediğiniz konularda etrafınızdan daha çok destek aldığınızı gördüğünüzde şaşırmayın. İşlerin, sizin için,  yolunda gittiğini ve sorunlarla karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz.

Akademik Yıldız; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yang Metal  (Doğum senesi 0 ile bitenler) olanlar için, Domuz, “Akademik Yıldız” özelliğini taşıyor. Dolayısıyla, bu kişiler, eğitim konularında, akademik yaşantılarında ve kariyerlerinde ilerleme kaydedebileceklerdir.

Önemli not: Yukarıda verilen bilgiler yıllar ile sınırlı tutulmuştur. Günler ve saatler çok sayıda olduğu için, burada belirtmek mümkün olmamıştır.

Eğer siz de kendi detaylı haritanızı ve potansiyelinizi merak ediyorsanız www.madeinfengshui.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

2017 Kasım Ayı Feng Shui Enerjileri

2017 senesinin Feng Shui enerjilerini öğrenmek isterseniz; www.madeinfengshui.com  adresindeki “2017 Feng Shui Etkileri”  başlıklı blog yazısını takip edebilirsiniz.

06 Aralık’a kadar geçerli olan, yaşam alanlarımızdaki, aylık Feng Shui Enerjilerine baktığımız zaman ise;

Not: Yönlerin yanındaki parantezler içinde belirtilen sayılardan ilki; senelik yıldızı, ikincisi ise aydan gelen yıldızı belirtmektedir.

Merkez (1;8) Günümüzün bereket enerjisi ile, kariyer ve ilerleme şansı getiren iki olumlu yıldız bu ay merkezlerimizde. Eğer ki açık alanlara geliyorsa şanslı durumdalar…

Doğu (8,6); Bu ayın olumlu sayılabilecek yönlerinden biri daha… Ağaç ve Su elementini temsil eden 3 adet bambuyu bu yöne yerleştirin.   

Kuzey (6,4); Romantik ilişkileri, yaratıcılığı destekleyen yıldızın etkilerini arttırmak için 3 adet bambuyu, bu bölgeye koyabilirsiniz.

Batı (3,1); Kariyerde ilerleme şansı veren yıldız bu bölgede… Kristal bir küre koyabilirsiniz.  Ateş elementini temsil eden renkler kullanarak da tartışma yaratabilecek enerjinin olumsuz etkisini minimuma indirebilirsiniz.

Güney Doğu (9,7); Hırsızlık, dedikodu ve yanlış anlaşılma durumlarına neden olabilecek yıldızın etkisini azalmak için, Su ve Ağaç elementlerinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede kutlamalara destek olan “9” yıldızının da olumlu etkisini arttırmış olursunuz. Geleneksel yöntem 3 adet bambu koyabilir ya da bitkilerinizi bu bölgeye yerleştirebilirsiniz.  

Güney Batı (7,5); Kazalar, Aksilikleri tetikleyen “5” yıldızı evlerimizin Güney Batı yönünde. Bir yandan da yanlış anlaşılmalara yol açan, arkadan konuşmaları ve hırsızlık enerjisini tetikleyen “7 yıldızını da güçlendirir pozisyonda…. Kırmızı aksesuarları bu bölgeden kaldırın. Bir kapta sirkeli su bulundurabilirsiniz…

Kuzey Batı (2,9); “9” yıldızı gelecekteki mutlu olayları teşvik eden bir yıldız olduğu halde, hastalıkları tetikleyen bir yıldız ile beraber oluğu için, etkisini arttırmaya çalışmayıp, kendi halinde bırakmakta yarar var. Sene başında 6’lı Çin paralarınızı asmadıysanız, bu ay yerleştirin….

Güney (5,3); Aksilikleri ve kavgaları destekleyen iki olumsuz yıldız bir arada… Metal elementi güçlendirmek için metal çanınızı bu yöne koyabilirsiniz…

Kuzey Doğu (4,2); Hastalıkları tetikleyen yıldız bu ay Kuzey Doğu’da… 6’lı Çin parasını bu yöne koyabilirsiniz…

Güzel bir kış mevsimi geçirmemiz dileğiyle…X