MAYIS 2017 – YILAN AYI

MAYIS 2017 – YILAN AYI

MAYIS 2017-YILAN AYI

05 Mayıs 2017 – 04 Haziran 2017

Yin Ağaç – Yılan (Yin Ateş)

Çin takvimine göre, 05 Mayıs’tan itibaren Yılan ayına giriyoruz. Çin Metafiziğine göre her şey iki elementin birbiriyle olan ilişkisiyle açıklanıyor. 2017 Mayıs ayı ise, Yılan (Yin Ateş) üzerinde oturan Yin Ağaç.

12 hayvanla temsil edilen Çin Takvimine göre Yılan, yaz ayının başlangıcı ve ateşin yükselmeye başladığı dönem olan Mayıs ayının temsilcisi.

Mayıs ayının elementlerinin birbiri ile ilişkisine baktığımız zaman ise, Ağaç elementinin Ateşi ürettiğini görüyoruz. Ateşe odun gerekir; bu da bu ay mümkün. Dolayısıyla iki element arasında bir uyum var ve bunun da ayın geneline yansıyacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

Yin Ağaç, bir ağacın dalları gibidir. Yani gövdesine göre daha esnek ve narindir. Uyumlu ve mütevazi yapısı,  değişik koşulara daha rahat adapte olmasını sağlar.

Çin efsanelerindeki ilk ejderhalar, mitolojideki büyük yılanlardır. Yılan ve Ejderha, her zaman, Çin mitolojisinde çok kullanılmıştır. Yılanlar bilgeliğin sembolüdürler, sezgileri çok güçlüdür ve 12 hayvan içinde en gizemli olanlardır.

Bir ayın nasıl geçeceğini anlamanın en iyi yolu, elementler arasındaki ilişkiye bakmak ve elementlerin bize neler fısıldadığını dinlemektir..

Mutluluğu temsil eden Ateş elementinin etkisiyle, ve de ısınan havalar ile beraber hepimiz daha fazla zamanımızı dışarda geçireceğiz gibi gözüküyor. Kutlamalar artarken, eğlence sektörleri de bundan nasibini alacak tabii ki de. Yılan ayı, eğlencenin, romantizmin ve yeni başlangıçların gündemde olacağı bir ay… Siz de çıkın, gezin, eğlenin. Ateşin enerjisini hissedin.

Çin Metafiziğinde, Yılan, bir “Seyahat Yıldızı”. Aynı zamanda da, uzun bir hayvan olduğu için tren yollarını ve trenleri de sembolize eder.  Seyahat trafiği, özellikle de bu ay çok daha fazla artacak gibi…

Dünya genelinde, ekonominin bu kadar negatif sinyaline karşı, borsanın yükselişte olması, bu işte Ateş elementinin parmağı olduğunu göstermekte… Ateş elementinin geldiği yıllarda ve aylarda borsanın artışı bunu ispatlamakta… Ama bu yükseliş, maalesef ki yerini, yaz aylarının sonlarına doğru, ateşin sahneden çekilmesi ile beraber, dramatik düşüşlere bırakacak gibi duruyor. Şimdiden siz siz olun, riskli yatırımlara girmeyin…

Evet, Ateş elementinin etkisini, Ağacın da etkisiyle arttırmaya başladığı bir dönemdeyiz. Ateş elementinin yükselmesi ile beraber, gündeme, sadece mutlu olaylar değil, değişimler, ayaklanmalar, ateşli yaklaşımlar da düşmeye başlıyor.

Amerika’nın, toma füzelerini, Suriye hava üssünü bombalamak için göndermesi ve daha sonrasında da Kuzey Kore’deki nükleer denemeleri durdurmak için donanmayı yollaması…. Londra, Stockholm, Paris gibi dünyanın farklı noktalarında da, terörizmin çirkin yüzünü çıkartması… İşte bunların hepsi, Ateş elementinin etkileri olarak görülebilir. Yani ortalık kızışıyor tam da ateşin bu kadar yükselmeye başladığı dönemde!!!

Bunun yanında, Ağaç elementinin bu ayki uyumlu ve yumuşak yapısının, dünya geneli için, daha barışçıl yollar yaratmasını umut etmekte yarar var….

Şimdi de bu ay, kendi haritalarımızı nasıl etkiliyor bir bakalım;

2017 Mayıs Ayı BaZi

Uyum; Doğum anınızda, 4 sütununuzun herhangi bir Yer hanesinde; Maymun, Horoz veya Öküz varsa; Yılan ile bir “Uyum” oluşturacağınız için, ayı daha rahat geçireceksiniz.

Maymun yılları: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 – Maymun Ayı: Ağustos

Horoz yılları: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 – Horoz Ayı: Eylül

Öküz yılları :1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 – Öküz Ayı: Ocak

Zıtlık; Doğum anınızda, 4 sütununuzun herhangi bir Yer hanesinde, Domuz elementi varsa; Yılan ayı ile zıtlığa gireceğiniz için, daha çok seyahat, iş değişikliği, ev değişikliği yaşayabilirsiniz. Ay boyunca sosyal konularda ve insan ilişkilerinde zorlanabilirsiniz. Bu tarz bir “Zıtlık”, hareket, kaza ve değişim de getirir. Bu etkiyi azaltmak istiyorsanız, ev-ofis-iş, değiştirebilir veya bol bol seyahat ederek dengeleyebilirsiniz. Değişim, çatışmayı dengeleyeceği için, yeni aktiviteler, uzun zamandır hayatınızda yapmak istediğiniz yenilikler için iyi bir başlangıçtır. İnatçılık ve ısrar değişime meydan okuma olacağı için bizi daha da zora sokar. Sadece bu değişimleri gerçekleştirirken her türlü riskli sayılabilecek aktivitelerden kaçının. Ay boyunca, korunma amaçlı olarak, üzerinizde bir “maymun” sembolü taşıyabilirsiniz.

Domuz Yılları: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 – Domuz Ayı: Kasım

Seyahat Atı; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Yer Hanesinde, Domuz, Tavşan veya Keçi olanlar için, Yılan, “Seyahat Yıldızı”dır.  Bu kişilerin, bu ay içinde seyahat programları daha yoğun olacaktır. Ancak, özellikle Domuz olanlar, Yılan ayı ile zıtlığa girecekleri için, yapacakları seyahatlerde riskli durumlardan uzak durmalılar, ve maymunlarını taşımalılar…

Domuz Yılları: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 – Domuz Ayı: Kasım

Tavşan yılları: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 – Tavşan Ayı: Mart

Keçi yılları: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 – Keçi Ayı: Temmuz

Koruyucu Melek; Doğum anınızda, 4 sütununuzun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yang Su (Doğum senesi 2 ile bitenler) veya Yin Su (Doğum senesi 3 ile bitenler) varsa; Yılan, “Koruyucu Melek” yıldızı anlamına gelir. Ay içinde, geliştirmek, uygulamak ve bitirmek istediğiniz konularda etrafınızdan daha çok destek aldığınızı gördüğünüzde şaşırmayın. İşlerin, sizin için,  yolunda gittiğini ve sorunlarla karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz.

Akademik Yıldız; Doğum anında, 4 sütunun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yang Ağaç  (Doğum senesi 4 ile bitenler) elementi olanlar için, Yılan, “Akademik Yıldız” özelliğini taşıyor.

Unutmayalım ki, bu sene aynı zamanda Horoz senesi ve Akademik Yıldız özelliğini taşımaya devam ediyor.

Önemli not: Yukarıda verilen bilgiler yıllar ile sınırlı tutulmuştur. Günler ve saatler çok sayıda olduğu için, burada belirtmek mümkün olmamıştır.

Eğer siz de kendi detaylı haritanızı ve potansiyelinizi merak ediyorsanız www.madeinfengshui.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

2017 Mayıs Ayı Feng Shui Enerjileri

2017 senesinin Feng Shui enerjilerini öğrenmek isterseniz; www.madeinfengshui.com  adresindeki “2017 Feng Shui Etkileri”  başlıklı blog yazısını takip edebilirsiniz.

04 Haziran’a’ kadar geçerli olan, yaşam alanlarımızdaki, aylık Feng Shui Enerjilerine baktığımız zaman ise;

Not: Yönlerin yanındaki parantezler içinde belirtilen sayılardan ilki; senelik yıldızı, ikincisi ise aydan gelen yıldızı belirtmektedir.

Bu ayın olumlu yönleri;

Kuzey Doğu (4,8); Bereket yıldızı bu ay evlerin Kuzey Batı yönünde… Bu yönü ateş elementinin renkleri ile destekleyebilirsiniz

Kuzey (6,1); Kariyeri destekleyen yıldız bu ay Kuzey sektöründe. Akademik çalışmalar yapanlar ve eğitimini sürdürenler bu odaları kullanabilir. Dekorasyonda, bu yöndeki odalarda, Su elementinin renklerini kullanabilir (siyah, koyu gri), kristal ve cam aksesuarlarla destekleyebilirsiniz.

Güney Doğu (9,4); Geleceğin bereket yıldızı, mutlu olayları, kutlamaları, bereketi evlerimize getirirken, bekar ve çocuk sahibi olmaya çalışanları da desteklemeye devam ediyor. Ağaç elementinin renklerini ve desenlerini bu bölgede değerlendirebilirsiniz.

Bu ayın olumsuz yönleri

Batı (3,7); Bu ay, bu bölgelerdeki odalarda kavga ve hırsızlık enerjileri bir arada zıtlık içinde.  Bu bölgelerde fazla zaman geçirmeyin. Negatif enerjiyi temizlemesi için bir kapta sirkeli bir su bulundurabilirsiniz.

Güney (5,9); Bereket yıldızı bu yönde gözükse bile, bu bölgede etkisini istediğimiz gibi gösteremiyor ve aydan gelen olumsuz yıldızın etkisini arttırıyor. Sene başında metal çanlarınızı takmadıysanız, bu ay hemen takın…

Güney Batı (7,2); Hastalık yıldızının,  bu yöndeki etkisini azaltmak için, 6 metal çin parasını koyabilirsiniz.

Merkez (1,5); Kaza ve aksilikleri gündeme getiren yıldızın etkisini azaltmak için bu bölgeye bir metal çan yerleştirebilirsiniz.

 



X