TEMMUZ 2017 – KEÇİ AYI

TEMMUZ 2017 – KEÇİ AYI

TEMMUZ 2017-KEÇİ AYI
07 Temmuz 2017 – 06 Ağustos 2017
Yin Ateş 丁– Keçi 未 (Yin Toprak)

Çin takvimine göre, 07 Temmuz’dan itibaren Keçi ayına girmiş bulunuyoruz. Çin Metafiziğine göre her şey iki elementin birbiriyle olan ilişkisiyle açıklanıyor. 2017 Temmuz ayı ise, Keçi (Yin Toprak) üzerinde oturan bir Yin Ateş.
12 hayvanla temsil edilen Çin Takvimine göre Keçi, yaz ayının artık sonu ve Temmuz ayının da temsilcisi. Toprak elementinin de en kuru olduğu dönem. Aynı bir çöl toprağı gibi sıcak ve kurak… Keçi burcu, Çin Astrolojisinde, bünyesinde hiç su bulundurmadığından dolayı “Ağacın Mezarıdır” diye de nitelendirilir.
Yang Enerji artık yavaş yavaş yerini Yin enerjiye bırakmaya başlıyor. Günler kısalmaya başlarken, Sonbaharın hüzünlü Metal elementine doğru da yolculuk başlıyor.
Temmuz ayının elementlerinin birbiri ile ilişkisine baktığımız zaman ise, Ateş elementi ile Toprak elementi arasında birbirini besleyen bir durum söz konusu… Ateş elementi, 5 element döngüsünde, Toprak elementini üretir. Dolayısıyla aralarında, bir uyum olduğu söylenebilir. Bu arada; sisteme giren Toprak elementi, Ateş elementinin etkisini azaltmaya başlarken, 2017 senesinin elementlerinden olan Metal elementini ise desteklemeye başladı.
Yin Ateşin her zaman bir mum ışığı gibi dengesiz ve titrek bir ateş olduğunu ve kişilerde ise duygusal ama her an patlamaya hazır bir tavır sergilettiğini  her zaman söylüyoruz. Yin Ateş, işte bu yüzden toplumsal alanda daha çok suikastları ve silahlı çatışmaları gündeme getirebiliyor.
Ancak toprak elementi, doğası gereği daha tutarlı, merkezci, güvenilir bir yapıda. Dolayısıyla ateş elementinin, ay içinde ortaya çıkabilecek, dengesiz, ani patlama ve çatışmaya meyilli yapısını da dengeleyecektir.
Keçi aynı zamanda bir “Sanat Yıldızı”. Bu ay içinde, etrafınızda birçok sanatsal etkinlikler olacağı için, birkaçına katılarak, kendinizi daha da dengeleyin ve son yaz günlerinin ve uzun gecelerinin keyfini çıkartın…

Şimdi de bu ay, kendi haritalarımızı nasıl etkiliyor bir bakalım;

2017 Haziran Ayı BaZi

Doğum anınızda aldığınız etkiye göre, ayın elementlerinin sizin için bazı planları olduğunu unutmayalım…  Bakalım Ateş elementi, bu ay, şahsi haritalarımızda neleri aktive ediyor… Eğer ki; bir Ateş gününde doğduysanız; bu ay arkadaşlar-rakipler etrafınızda olacak, sosyalleşebileceğiniz günler geçireceksiniz demektir. Su gününde doğanlar için Ateş, para demektir… Bir Ağaç gününde doğduysanız; becerileriniz ön plana çıkacak, kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz anlamındadır.. Metal gününde doğanları; iş, eş, patron, hukuksal işler, otorite ile ilgili durumlar meşgul edecektir. Ya da bir Toprak gününde doğduysanız, eğitim, kendini yetiştirme, öğrenme, anne konuları gündeminize düşecektir.

Uyum; Doğum anınızda, 4 sütununuzun herhangi bir Yer hanesinde; At, Domuz veya Tavşan varsa; Keçi ile bir “Uyum” oluşturacağınız için, ayı daha rahat geçireceksiniz.

At yılları: 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 – At Ayı: Haziran
Domuz Yılları: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 – Domuz Ayı: Kasım
Tavşan yılları: 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 – Tavşan Ayı: Mart

Zıtlık; Doğum anınızda, 4 sütununuzun herhangi bir Yer hanesinde, Öküz elementi varsa; Keçi ayı ile zıtlığa gireceğiniz için, daha çok seyahat, iş değişikliği, ev değişikliği yaşayabilirsiniz. Ay boyunca sosyal konularda ve insan ilişkilerinde zorlanabilirsiniz. Bu tarz bir “Zıtlık”, hareket, kaza ve değişim de getirir. Bu etkiyi azaltmak istiyorsanız, ev-ofis-iş, değiştirebilir veya bol bol seyahat ederek dengeleyebilirsiniz. Değişim, çatışmayı dengeleyeceği için, yeni aktiviteler, uzun zamandır hayatınızda yapmak istediğiniz yenilikler için iyi bir başlangıçtır. İnatçılık ve ısrar değişime meydan okuma olacağı için bizi daha da zora sokar. Sadece bu değişimleri gerçekleştirirken her türlü riskli sayılabilecek aktivitelerden kaçının. Keçi, toprak ile ilgili alanları ve yolları işaret eder. Trafikte dikkatli olmak da yarar var. Ay boyunca, korunma amaçlı olarak, üzerinizde bir “at” sembolü taşıyabilirsiniz.

Öküz yılları : 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 – Öküz Ayı: Ocak

Ayrıca Yin Su gününde doğanlar, ayın ve senenin Yin Ateş enerjisi ile zıtlığa girecekleri için sağlıklarına daha fazla özen göstermelerinde yarar var. Bu tür bir zıtlık Ateş ve Su elementleri ile ilgili olarak kalp, kan dolaşımı, tansiyon, sinir sistemi ile ilgili sorunlar yaşatabilir..

Toprak Cezası; Doğum anında, 4 sütunun, herhangi bir Yer Hanesinde, Öküz veya Köpek varsa, Keçi ayı içinde, “Toprak Cezası” oluşturacaktır. Bu kişilerin de, Toprak elementini ilgilendiren sağlık konularında sıkıntı yaşamaları daha mümkün. Bunlar daha çok, hücre bozulmaları, mide problemleri, insülin direnci, bağışıklık sistemi zayıflığı gibi problemler olabilir. Yine, bu kişilere, “At” sembolü taşımalarını öneririz.

Öküz yılları : 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 – Öküz Ayı: Ocak
Köpek Yıları: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 – Köpek Ayı: Ekim
Keçi yılları: 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 – Keçi Ayı: Temmuz

Koruyucu Melek; Doğum anınızda, 4 sütununuzun, Sene ya da Günün Gök Hanesinde, Yang Ağaç (Doğum senesi 4 ile bitenler), Yang Toprak (Doğum senesi 8 ile bitenler), Yang Metal (Doğum senesi 0 ile bitenler), varsa; Keçi, “Koruyucu Melek” yıldızı anlamına gelir. Ay içinde, geliştirmek, uygulamak ve bitirmek istediğiniz konularda etrafınızdan daha çok destek aldığınızı gördüğünüzde şaşırmayın. İşlerin, sizin için, yolunda gittiğini ve sorunlarla karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz.

Birikim Yıldızı; Doğum anında, 4 sütunun, Gün Hanesinde Metal veya Ağaç Elementi olanlar için “Keçi”, Birikim Yıldızı’dır. Bu ay, bu kişiler, daha rahat birikim yaptıklarını hissedeceklerdir.

Önemli not: Yukarıda verilen bilgiler yıllar ile sınırlı tutulmuştur. Günler ve saatler çok sayıda olduğu için, burada belirtmek mümkün olmamıştır.
Eğer siz de kendi detaylı haritanızı ve potansiyelinizi merak ediyorsanız www.madeinfengshui.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

2017 Ağustos Ayı Feng Shui Enerjileri

2017 senesinin Feng Shui enerjilerini öğrenmek isterseniz; www.madeinfengshui.com adresindeki “2017 Feng Shui Etkileri” başlıklı blog yazısını takip edebilirsiniz.

06 Ağustos’a kadar geçerli olan, yaşam alanlarımızdaki, aylık Feng Shui Enerjilerine baktığımız zaman ise;

Not: Yönlerin yanındaki parantezler içinde belirtilen sayılardan ilki; senelik yıldızı, ikincisi ise aydan gelen yıldızı belirtmektedir.

Doğu (8,1); Kariyer yıldızı dediğimiz ve eğitimi de destekleyen yıldız, senenin Bereket enerjisi ile birlikte bu yönde… Giriş kapınıza, salonunuz gibi açık mekânlarınıza geliyorsa şanslısınız…

Kuzey (6,8); Senenin bereket enerjisi bu yönde…

Güney Doğu (9,2); Seneden gelen geleceğin bereketi dediğimiz olumlu yıldız bu yönde olmasına rağmen, hastalık yıldızı da bu ay bu yöne geliyor. Geleneksel olarak 6 adet çin parasını bu alana yerleştirebilirsiniz. Kırmızı renkleri azaltmakta yarar var…

Güney Batı (7,9); Suiistimalleri ve güvenilmeyen ilişkileri doğurabilecek yıldızın etkisini azaltmak için, 3 adet bambuyu bu bölgeye yerleştirebilirsiniz.

Güney (5,7); Bu bölgedeki olumsuz enerjiyi azaltmak için, 3 adet bambudan yararlanabilir, eğer ki metal çanınızı henüz asmadıysanız bu bölgeye yerleştirebilirsiniz.

Batı (3,5);Hem tartışmaları, hem de kazaları tetikleyen yıldızlar aynı yönde. Bu olumsuz etkiyi azaltmak için, metal çanınızı koymayı unutmayın.

Merkez (1,3); Tartışmaların gündeme geleceği bir yön daha… Etkisini azaltmak için kırmızı renkli aksesuarlarınızdan yararlanabilirsiniz.

Keyifli bir yaz geçirmeniz dileğiyle….X