mart, 2020

07mar13:3017:305 ELEMENTE UYGUN AROMATERAPİ ATÖLYESİ

Daha fazla

Etkinlik Detayları

Eğitim Hakkında

Çin metafiziğine göre evrendeki her şey 5 elementten oluşur. Doğada bulunan yaşam enerjisi ile bağlantı kurmanın 5 farklı yolunu temsil eden bu elementler evrenseldir ve yaşam içinde denge, düzen ve değişim sağlamak için hayat yolculuğumuzu desteklerler. Bu elementler Ateş – Toprak – Metal – Su – Ağaç’tır.

Doğanın bir parçası olan bizler de bu 5 elementi doğru şekilde kullanarak hayat ve doğanın ritmi ile bağ kurabildiğimizde, dengeyi yakalar, fiziksel ve ruhsal sorunlarımızı dönüştürebiliriz.

Klasik, oryantal veya Çin tıbbında kullanılan 5 Element teorisi ve dengeli uyumlu “Chi” akışı çok önemlidir. Tüm hastalıkların nedeni bu 5 elementin dengesinin bozulması ile ilişkilendirilir ve tedaviler de elementlerin dengesinin tekrardan kurulmasını sağlamak amacına dayanır.

Hepimiz doğum anında aldığımız etkilere bağlı olarak elementlerden oluşuruz ve hepimiz doğum tarihimize göre beş elementten bir tanesi tarafından yönetiliriz. Bu element kendimiz hakkında genel bilgiyi verir, temel karakter özelliklerimizi anlatır.

Her bir elementin farklı enerjisi farklı özellikleri vardır. Mevsimler, renkler, kokular, tatlar, bitkiler, duygularımız, organlarımız hepsi farklı bir element tarafından temsil edilir. Bu elementlerin özelliklerini ve işleyişini anladığımız, ihtiyacımız olan elementleri hayatımıza soktuğumuz zaman işte Beden – Ruh – Zihin bütünlüğümüzü ve dengemizi kurabiliriz.

Doğada var olan aromatik bitkilerin çeşitli bölümlerinden elde edilen yağların da, yine bizlerin duygusal ve zihinsel sağlığımızı iyileştirici ve tamamlayıcı özellikleri vardır. Esansiyel yağlar, beş elementi dengelerken meridyenlerimizdeki Chi akışının da dengeli, uyumlu, doğal halini geri kazanmasına yardımcı olur. 5 elementimizi dengelemek, ihtiyacımız olan elementleri sağlığımıza tamamlayıcı ve iyileştirici olarak katmanın bir yolu da Aromaterapidir. Aromaterapi, bitkilerin özünden elde edilen esansiyel yağlar ile bireylerin fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığını iyileştiren tamamlayıcı bir uygulamadır.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

5 Element Teorisi

Yapıcı – Yıkıcı – Zayıflatıcı Döngü

4 Sütun Analizi Ne İşe Yarar?

Toprak – Metal – Su – Ağaç – Ateş Elementlerinin Genel Özellikleri

Toprak – Metal – Su – Ağaç – Ateş Elementleri Dengedeyken Nasıl Hissederiz?

Toprak – Metal – Su – Ağaç – Ateş Elementleri Dengesizliğinde Ortaya Çıkan Fiziksel ve Ruhsal Sıkıntılar

5 Element ve Aromaterapi İlişkisi

Temel Aromaterapi İlkeleri

5 Element ve Aromaterapi Uygulaması: Katılımcılar Elementlerine göre hayatlarını dengelemek için kendilerine uygun aromaterapiyi öğrenecek, duygusal dengelerini sağlamanın doğadan gelen yönünü keşfederek kendi ve aileleri için masaj yağlarını hazırlayacaklar. (Bunun için katılımcıların daha önceden hem kendi hem de ailesi içindeki max 3 kişinin doğum bilgilerini vermeleri gerekmektedir.)

Eğitim Kayıt Ücreti: 480 TL (KDV dahil)

Eğitim ücretine; çay, kahve vb. ikramlar dahildir.

5 Elemente Uygun Aromaterapi Atölyesi Kayıt Formu

5 Elemente Uygun Aromaterapi Atölyesi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

5 Elemente Uygun Aromaterapi Atölyesi Ödeme

5 Elemente Uygun Aromaterapi Atölyesi ödemesini, kayıt formundaki banka bilgilerine havale/eft yaparak ya da aşağıdaki linkte yer alan sayfadan kredi kartı ile yapabilirsiniz. Teşekkürler.

Made in Feng Shui Ekibi

Biz mimarların amacı yaşanılan mekânları iyi işlev görecek şekilde tasarlamak, her mekânda var olacak faaliyete uygun dekorasyon ve düzenleme sağlamaktır.

Feng Shui’nin kadim bilgisi ve desteği ile ise kişileri yaşadıkları mekânlar ile uyumlamak, yaşam enerjisinin mekân içinde mükemmel şekilde akmasını sağlamak ve kişilerin hayat yolculuğuna her zaman aradıkları mutluluk, sağlık ve dengeyi getirmek ise uygulamak istediğimiz amaç oldu.
Bu yüzden Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra ev – ofis mimari projelerinde çalıştığımız döneme bir ara vererek uzunca bir süredir, gönlümüzün bir köşesinde yatan ama fırsat bulup da ilgilenemediğimiz Feng Shui bilimi ile ilgilenmeye karar verdik.
İlk önce IFSA ( International Feng Shui Association) Türkiye Temsilcisi Master Esra Koyuncu’nun eğitimlerini tamamladık. Daha sonra Grand Master Raymond Lo’dan Klasik Feng Shui, Çin Astrolojisi ve I Ching eğitimlerini alarak danışmanlık derecesi kazandık.
O günden beri, “madeinfengshui” kimliği altında ev ve işyerlerine, ve hayat yolculuklarında 4 sütun analizi ile kişilere, profesyonel danışmanlık vermeye devam ediyoruz.

BAHAR GÜCÜYENER PARDOROKES

1970 yılında İstanbul’da doğan Bahar Pardorokes, Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi’nin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2000 senesine kadar çeşitli mimari ofislerde, yurt içi ve yurt dışı projelerde aktif olarak çalıştı. 2000 senesinde, Banu Olcay Akkiprik ile B Design Mimarlık Şirketi’ni kurarak üniversitedeki arkadaşlığını profesyonel boyuta taşıdı. 12 sene boyunca, çok farklı mimari ve dekorasyon projelerinde, gerek sahada, gerekse ofiste beraber çalışarak deneyimlerini paylaştı.

BANU OLCAY AKKİPRİK

1970 yılında İstanbul’da doğan Banu Olcay Akkiprik, Sankt Georg Avusturya Kız Lisesi’nin ardından Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Viyana Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. 2012 senesine kadar beraber çalışacakları Bahar Gücüyener Pardorokes ile birlikte 2000 senesinde B Design Mimarlık Şirketi’ni kurdu. 12 sene boyunca hayata geçirdikleri çok çeşitli projelerde, hem proje mimarı hem de şantiye mimarı olarak görev aldı.

UZM.ECZ. MELTEM KURTSAN KİMDİR?
Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürunler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

Saat

7. mart (cumartesi), 13:30 - 7. mart (cumartesi), 17:30

Konum

Herbafarm Akademi - Cihangir - İstanbul

Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.

X